Menu

Bejsbolówka czy full cap?

Stylowa czapka z daszkiem jest elementem garderoby, po który może tak naprawdę sięgnąć praktycznie każdy. Daszki mają bardzo duże grono swoich zwolenników, ale nie można zapominać również i o tym, że jest sporo osób, które za nimi nie przepadają. W wielu sytuacjach porządna czapka z daszkiem bywa jednak niezastąpiona, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby poszukać idealnego modelu.

Czapki z daszkiem – jakie mają zadania?
Podczas bardzo słonecznych dni przebywając na świeżym powietrzu warto zadbać o ochronę oczu i głowy przed niebezpiecznymi promieniami słonecznymi. Warto wspomnieć również i o tym, że elegancka czapka może okazać się również wspaniałym dodatkiem do naszej stylizacji.

Czym się różnią poszczególne modele czapek?
Na półkach sklepowych największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście baseballówki, które początkowo używane były wyłącznie przez amerykańskich zawodników baseballa. Dużym zainteresowaniem cieszą się także patrolówki, czyli specjalne czapki, które zapożyczone są od różnorodnych formacji wojskowych. Patrolówki utrzymywane są przeważnie w ciemnych i stonowanych kolorach. Modele te doskonale sprawdzą się podczas codziennych wycieczek w miasto i nie tylko. Full cap to z kolei czapka z daszkiem, która znacząco różni się od wspomnianej wcześniej bejsbolówka. Po pierwsze jej daszek jest całkowicie płaski i co najważniejsze nie można go wyginać. Czapki full cap nie posiadają także regulacji z tyłu i produkowane są zawsze w pełnej rozmiarówce.