Menu

Bielizna nocna czyli piżama, czy koszula?

Jaką bieliznę nocną wybrać?

Kupując bieliznę nocną warto zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał z którego jest wykonana oraz na jakość. Warto pamiętać, iż w nocy nasze ciało powinno móc swobodnie oddychać. Przewiewne materiały potrafią poprawić komfort snu i pozwolą na uniknięcie nadmiernej potliwości i nieprzyjemnych dolegliwości. Bez względu na to, czy wybieramy piżamę, czy koszulę nocną warto zwrócić na ten fakt uwagę.

Koszule nocne a ciąża i karmienie.

Kobiety w ciąży bardzo często decydują się na koszule, dzięki czemu mają większą swobodę ruchów. Dodatkowo po urodzeniu sprawdzi się koszula nocna damska rozpinana, która jest rozpinana. Ułatwia to możliwość karmienia piersią nawet w nocy, gdy zależy nam na tym, aby to było szybkie i sprawne. W takiej sytuacji rozpinana koszula nocna pomoże nam zaoszczędzić czas, który jak wiadomo przy posiadaniu niemowlęcia jest w nocy bardzo cenny. 

Jaka długość piżam i koszul?

Wybór długości piżamy lub koszuli zależy przede wszystkim od preferencji użytkownika. Wiele kobiet uważa, że koszula nocna powinna być długości maksymalnie do kolan, ponieważ taka długość nie krępuje w nocy nóg. Oczywiście jak w każdej dziedzinie są też takie osoby, które absolutnie uważają tylko koszule w wersji maxi, ponieważ sprawia to, że oprócz faktu, iż są to koszule nocne, wygodne do snu to są również użytkowe rano czy wieczorem, gdy chcemy posiedzieć  w wersji nocnej np. oglądając film. Z piżamami jest trochę inaczej. Dużo osób uważa, że piżama z długimi nogawkami jest dobra na zimę, kiedy bywa w nocy chłodniej, a piżama z krótkimi spodenkami bardziej sprawdzi się na lato, kiedy jest ciepło.