Menu

Bluzy z kapturem – do lasu czy do miasta?

stylizacja miejska z bluzą z kapturem

Wprawdzie męskie bluzy z kapturem należą do najchętniej wybieranych ubrań, to nie ma nigdzie określonego ich zastosowania. Panowie chętnie noszą bluzy każdego dnia oraz jako dodatek do garderoby zarezerwowanej do zadań specjalnych jak na przykład biwaków i survivalów. Warto więc zastanowić się, gdzie tak właściwie powinno się nosić bluzy. To ubranie do miasta czy może jednak do lasu i do wykonywania aktywności na świeżym powietrzu?

Bluza z kapturem – stylizacje w mieście

Bluzy z kapturem doskonale sprawdzają się w miejskiej dżungli. Są bardzo praktyczne, więc są chętnie noszone jako codzienne ubranie do pracy, szkoły czy na uczelnię. W kieszeniach bluzy zmieści się sporo drobiazgów. Kaptur może osłonić głowę przed niespodziewaną mżawką, ale może też przydać się jako ochrona przed poranną mgłą. Kaptur świetnie sprawdzi się też jako zabezpieczenie słuchawek, które dzięki niemu będą mniej widoczne i mniej narażone na to, że zsuną się z głowy.

Męskie bluzy z kapturem mogą dać w miejskim gąszczu namiastkę prywatności. Osoba z kapturem na głowie nie jest aż tak odsłonięta jak pozostałe, więc łatwiej jest jej odizolować się od tłumu i skupić wyłącznie na sobie. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które lubią podróżować komunikacją miejską bez nawiązywania kontaktu z innymi jej użytkownikami.

Bluzy z kapturem – stylizacje do lasu

Bluzy męskie są wprost idealne do tego, by zabierać je ze sobą w teren. To świetne ubranie na biwak, survival, ryby, polowanie czy po prostu spacer po lesie. Bluza chroni skórę przed owadami, spadającymi liśćmi i  ewentualnymi opadami.

Noszenie na głowie kaptura może zmniejszyć ryzyko złapania kleszcza, bo materiał ochrania kark i skórę głowy. Równocześnie bluzy zapewniają dużo ciepła, więc mogą zastąpić kurtki. Są też od nich lżejsze i w razie potrzeby łatwiej jest schować je do plecaka. Z całą pewnością bluzy z kapturem powinny znaleźć się w ekwipunku każdego miłośnika przygód, który dużo czasu spędza poza domem i chciałby mieć ubrania, które w żaden sposób nie ograniczają ruchów ale dają za to dużo ciepła.