Menu

Body damskie – na wierzchu czy pod ubraniem?

Body damskie od XIX wieku gości w szafach wielu kobiet. Moda na nie co jakiś czas wraca ze zdwojoną siłą. Projektanci mody również chętnie tworzą nowoczesne modele, które cały czas zaskakują pomysłowością i wyjątkowością. Co to jest body i jak je nosić? Dowiesz się z poniższego artykułu

Body – co to takiego i dlaczego warto je mieć w szafie

Body damskie to jeden z uniwersalnych elementów garderoby, które stanowi swoiste połączenie dopasowanej do ciała bluzki z majtkami. Całość została tak stworzona, by stanowić na ciele kobiety „drugą skórę”. Panie świetnie się w nim czują, gdyż nie wychodzi ono ze spodni czy spódnic, właśnie za sprawą zapięcia, które znajduje się w kroku.

Do czego pasuje?

Producenci bielizny prześcigają się w wymyślaniu i tworzeniu wzorów body, które stanowią element bielizny. Takie body, wykonane z mocnych materiałów ma za zadanie trzymać części ciała takie jak np. biust, brzuch czy pośladki bardzo mocno napięte. Niektórzy producenci, widząc, jak wielkie jest zainteresowanie body ze strony pań, szybko stworzyli z nich codzienny element garderoby, Wykonując je z lepszych, mocniejszych materiałów – body spokojnie można nosić na wierzchu czyli na ubraniu.

Stylizacje dzienne i wieczorowe

Blogerki modowe codziennie zachęcają panie do noszenia body, które pięknie podkreśla wszystkie atuty sylwetki oraz skrzętnie ukrywa wszelkie niedoskonałości. I tak, body można na co dzień nosić zarówno do jeansów, do szortów, klasycznych, ołówkowych spódnic. Świetnie wygląda pod marynarką oraz pod swetrem, z którego delikatnie wylania się jego koronkowy element. Wiele pań odważniejszych, nie wyobraża sobie wieczornych wyjść bez tego telemetru garderoby. I tak, dodając do body skórzane spodnie lub satynową sukienkę z niebotycznie wysokimi szpilkami – można stworzyć bardzo seksowny i kobiecy zestaw.

Jak wynika z powyższego, body to jeden z tych części garderoby, które koniecznie trzeba mieć w swojej szafie. Pasuje zarówno na co dzień, do pracy, jak i na wieczorne randki, imprezy lub wyjścia ze znajomymi – https://obsessive.com/pln_pl/body.