Menu

Buty trekkingowe i sportowe damskie na zimę

stylizacja zimowa

Buty trekkingowe zdecydowanym krokiem wchodzą na wybiegi. Doskonale sprawdzają się nie tylko na górskich szlakach – to także świetny wybór na zimę w mieście.

Trekkingowe buty sportowe damskie na zimę – czy warto?

Buty trekkingowe stworzone zostały z myślą o bezpiecznym poruszaniu się w trudnych warunkach podczas długich, pieszych wędrówek. Oczywiste jest więc, że doskonale sprawdzić się muszą również w każdych innych warunkach – wręcz trudno wyobrazić sobie lepszy wybór na ciężkie, zimowe warunki.

Buty trekkingowe mają kilka cech, które czynią je idealnym obuwiem zimowym. Wyróżniają się grubą, antypoślizgową podeszwą z bieżnikiem, który zapewnia świetną przyczepność do podłoża. Cholewka jest wodoodporna, dzięki czemu nawet w najgorszych warunkach pogodowych stopy chronione są przed wilgocią.

Stylowe buty trekkingowe?

Buty trekkingowe są nie tylko wygodne i praktyczne, ale i modne. W bieżącym sezonie jesienno-zimowym pojawił się nowy trend, zgodnie z którym śmiało możemy nie tylko nosić trapery przez całą zimę, ale i łączyć je ze spódnicami i sukienkami.

Z szerokimi, zwiewnymi sukienkami w wersji maxi łączymy tej zimy już nie tylko klasyczne, czarne traperki, ale i barwne buty trekkingowe o fasonach przywodzących na myśl dalekie górskie wędrówki. Takie stylowe damskie buty sportowe na platformie (zobacz takie modele) swobodnie można teraz zestawiać również z eleganckimi sukienkami i płaszczami.

Dla tych, którzy nie są gotowi na tak potężną zmianę, proponujemy stonowane sneakersy na grubej podeszwie – do tych butów już każdy z nas się przyzwyczaił. Dostępne są również w prostych, zgrabnych, kobiecych fasonach z wbudowanym obcasem – to idealny kompromis między sportowymi butami na platformie a klasycznymi kozaczkami.