Menu

Buty typu oxford – dlaczego warto je mieć?

coraz bardziej modne obuwie oxfordy

Obuwie podobnie, jak ubranie decyduje o tym, jak postrzegają nas inni ludzie. Buty to nasza wizytówka, dlatego warto zadbać o to, żeby były eleganckie i czyste.

Najbardziej klasyczne i eleganckie

Oxfordy cieszą się bardzo dużą popularnością i w zasadzie nie ma się czemu dziwić. Takie obuwie jest bardzo eleganckie i pasuje praktycznie na każdą okazję. Lotniki, bo można je również w ten sposób nazywać, to ponadczasowe buty męskie o prostych liniach, smukłej podeszwie z dziurkami na sznurowadła. Klasyczne buty oxford powinien posiadać każdy mężczyzna. Takie obuwie przydaje się na wszelkiego rodzaju wyjścia formalne typu śluby, wesela, bale, bankiety itp.

Oxfordy czy derby

Oxfordy można bardzo łatwo pomylić z innym rodzajem obuwia – derbami. Mimo, że na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że takie buty niczym się od siebie nie różnią, to diabeł tkwi w szczegółach. Chodzi o rodzaj przyszywy, która w derbach jest otwarta, a w klasycznych oxfordach zamknięta.

Jak kupować takie buty?

Takie eleganckie buty to zakup na lata, dlatego warto zainwestować trochę więcej pieniędzy, dzięki temu na pewno dłużej nam posłużą, co więcej pomimo upływu lat nadal będą wyglądać, jak nowe. Najlepiej stawiać na sprawdzonych, renomowanych producentów obuwia z wieloletnim doświadczeniem. Rozpiętość cenowa jest duża, w sieciówkach obuwie typu oxford można kupić nawet za 200-300 złotych, modele wykonane ręczne z wyższej półki, mogą kosztować od 1000 złotych w górę. Skórzane, klasyczne buty, powinny się znaleźć w szafie każdego mężczyzny, z pewnością przydarzą się na wiele okazji i będą długo służyć, jeśli będziemy o nie odpowiednio dbać.