Menu

Cechy dobrych butów pilkarskich

Piłka nożna – najbardziej popularna gra zespołowa, wymaga od grającego dużego wysiłku fizycznego w trudnych nieraz warunkach pogodowych. Bardzo istotną sprawą dla bezpiecznego i komfortowego uprawiania tego sportu, jest wyposażenie zawodnika w odpowiednie buty piłkarskie, które przyczynią się do zminimalizowania okoliczności sprzyjających kontuzjom.

Korki piłkarskie – co ma wpływ na jakość?

Marki produkujące obuwie tego typu prześcigają się w stosowaniu coraz nowszych technologii, które maja istotny wpływ na ich wytrzymałość, wagę oraz maksymalne podniesienie komfortu ich użytkowania.

Najwyższej jakości materiały, z których konstruowana jest podeszwa, czyli najważniejsza powierzchnia, od której zależy stopień przyczepności do murawy, muszą sprawdzać się w różnych warunkach: deszczu, śniegu czy nierównej nawierzchni. Stopień wytrzymałości przy ogromnych obciążeniach decyduje o klasie, a co za tym idzie, również o cenie korków.

Jakie buty futbolowe wybrać?

W zależności od stopnia zaawansowania grającego należy rozważyć wybór odpowiednio przystosowanych korków piłkarskich.

Osoby grające zawodowo w ligach piłkarskich z racji dużej częstotliwości i intensywności rozgrywania meczów, zaopatrują się w buty z najwyższej jakości materiałów, łączące w sobie dużą ilość przydatnych technologii, lekkie i odporne na oddziaływanie obciążeń.

Amatorzy piłki nożnej, którzy traktują uprawianie tego sportu typowo rekreacyjnie, najczęściej wybierają korki klasy PRO, które są tańsze, ale spełniają większość koniecznych wymagań.

Warto zastanowić się przed zakupem, jakiej klasy buty piłkarskie są potrzebne.