Menu

Chinosy – spodnie na wiele okazji

męskie chinosy klasyczne

Chinosy to rodzaj spodni, które sprawdzą się jako podstawa niemal każdej stylizacji. W związku z tym, że stanowią uniwersalny element męskiej garderoby, każdy z panów powinien posiadać choćby jeden egzemplarz w swojej szafie. W jakich sytuacjach zatem po nie sięgnąć? Odpowiadamy w niniejszym artykule.

Spodnie chinosy męskie – jak dobrać ich rodzaj do typu sylwetki?

Spodnie chinosy męskie można podzielić na dwa rodzaje. Pierwszym z nich są spodnie typu regular, które najlepiej sprawdzą się w przypadku mężczyzn o mocniejszej budowie ciała. Wynika to przede wszystkim z faktu, że ich szerokość w udzie jest większa, a nogawka zwęża się proporcjonalnie. Drugi typ chinosów to tzw. slim i najlepiej prezentować się w nich będą mężczyźni o szczupłych nogach. Tego rodzaju spodnie są bowiem węższe w udzie, a ich nogawki zwężają się proporcjonalnie ku dołowi. Oba rodzaje chinosów znajdziesz w tym miejscu: https://dstreet.pl/pol_m_Odziez-Meska_Spodnie_Chinosy-856.html – ostateczna decyzja jeśli chodzi o dobór rodzaju chinosów do sylwetki danego mężczyzny jest indywidualną kwestią każdego z panów, jednak opisane wyżej sugestie będą prezentować się najkorzystniej.

Spodnie męskie chinos na co dzień

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, spodnie męskie chinos to uniwersalny element garderoby, a co za tym idzie, mogą być noszone na wiele okazji. W związku z tym świetnie sprawdzą się w roli spodni na co dzień. Wystarczy włożyć do nich t-shirt i bluzę, a zyska się outfit na wypad za miasto. Jeżeli jednak spodnie typu chinos mają stanowić podstawę służbowej stylizacji, wówczas warto zestawić je z koszulą i bawełnianą marynarką lub sweterkiem v-neck. Efektownie prezentować się będą także w połączeniu z koszulką typu polo oraz klasycznym rozpinanym swetrem.

Chinosy męskie na specjalne okazje

Spodnie chinosy mogą być wkładane także na specjalne okazje. Wystarczy postawić na te w jednolitym stonowanym kolorze i włożyć do nich elegancką koszulę oraz marynarkę. Panowie, którzy lubią nosić krawaty, śmiało mogą uzupełnić swoją stylizację o wyżej wspomniany. Warto pamiętać również o eleganckim obuwiu i pasku do spodni, które będą stanowiły zwieńczenie eleganckiej stylizacji.