Menu

Czy warto sięgać po odświeżacz do butów?

Wiele osób zmaga się z niezbyt przyjemną dolegliwością, jaką jest nadmierna potliwość stóp. Przez to w obuwiu, niezależnie od jego rodzaju powstaje bardzo przykry zapach. Na szczęście problem ten można dość znacząco zniwelować. Wystarczy wybrać dobrej jakości odświeżacz do butów.

Czy warto sięgać po preparaty niwelujące przykry zapach z obuwia?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnego rodzaju preparatów przeznaczonych do niwelowania przykrych zapachów wydobywających się z obuwia. Jednak należy mieć świadomość tego, iż niemal każdy odświeżacz do butów działa nieco inaczej niż pozostałe. Cechą wspólną wszystkich tego rodzaju preparatów jest jednak fakt, iż wszystkie one mają na celu zniwelowanie wydobywającego się z obuwia niezbyt przyjemnego zapachu. Dodatkowo wiele z nich, poza zapachem ma możliwość usuwania także grzybów i bakterii, co zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji.

Jak stosować preparaty niwelujący przykry zapach z obuwia?

Odświeżacze do butów stosuje się w zasadzie tak samo jak każdego rodzaju dezodoranty. Należy w tym przypadku koniecznie pamiętać o tym, że obuwie przed aplikacją preparatu powinno być całkowitego wyschnięcia. Aby taki odświeżacz zadziałał skutecznie i zgodnie z oczekiwaniami, bezwzględnie nie wolno nakładać obuwia na stopy tuż po aplikacji preparatu. Bezwzględnie należy dać mu odpowiednią ilość czasu na całkowite wyschnięcie.W przeciwnym wypadku preparat nie zadziała w jakikolwiek sposób.