Menu

Damska kurtka na wyjazd

Jedną z najważniejszych części wyjazdowego ekwipunku jest kurtka damska, która powinna być dostosowana przede wszystkim do warunków panujących na zewnątrz. O ile jeszcze w przypadku mężczyzn zakup kurtki nie stanowi żadnego problemu, to niestety niektóre kobiety są niezdecydowane, gdyż zależy im bardziej na wyglądzie niż komforcie. Na co zatem zwrócić uwagę kupując damską kurtkę i który model będzie najlepszy?

Jak kupić kurtkę na wyjazd?

W pierwszej kolejności należy zastanowić się, do czego tak naprawdę będzie potrzebna kurtka. Dlaczego? Z tego względu, iż inny model będzie nadawać się na miejskie spacery, natomiast inny na kilkudniowy wypad w góry. Obecnie kurtki damskie, które można zakupić w sklepach, mają określone przeznaczenie, dlatego też zakup nie powinien sprawić zbyt wielu problemów.

Jaki model wybrać?

Wybór kurtki damskiej zależy przede wszystkim od warunków panujących w danym miejscu. Wybierając się późną wiosną, latem oraz wczesną jesienią w góry warto zdecydować się na kurtkę Softshell, która w świetny sposób izoluje od wiatru i utraty ciepła. Decydując się jednak na zimowy wyjazd, warto wybrać grubą kurtkę, najlepiej tę puchową, która w mroźne, zimowe dni sprawdzi się najlepiej.