Menu

Dobór bielizny damskiej

Bielizna damska jest ważnym elementem w kobiecej garderobie. Często zakładając bieliznę, staramy się zatuszować wszelkie mankamenty oraz chcemy wyszczuplić ciało. Z drugiej strony wiele kobiet chce podkreślić cechy swojego ciała, dlatego za pomocą bielizny chce wyeksponować wszelkie walory ciała. Niewątpliwie zmysłowa bielizna potrafi dodać odwagi niejednej kobiecie. 

Jak wybrać bieliznę damską?

Podstawową rzeczą, która kieruje nas w czasie doboru bielizny jest wybranie odpowiedniego rozmiaru, który pozwoli odczuwać w niej komfort. Wiele kobiet ma problem z prawidłowym doborem bielizny spomiędzy tak obszernych ofert: https://intimiti.pl/bielizna-damska, a częstym problemem jest kupno choćby samego biustonosza. Warto jest przed kupnem zmierzyć sobie obwód pod biustem, a także wielkość piersi. Pozwoli to dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza. Ponadto dobrze jest stanąć przed lustrem i przymierzyć biustonosz, ponieważ odpowiedni będzie stabilnie podtrzymywał piersi. Jeżeli mówimy o majtkach, to sprawa jest nieco łatwiejsza. Jeśli nosimy ciuchy o rozmiarze S, to przeważnie majtki też będą w takowym rozmiarze.  

Dobór bielizny pod figurę

Nie każda kobieta obdarzona jest idealnymi proporcjami ciała i dlatego poprzez dobór odpowiedniego stroju, chcemy zmienić proporcje  ciała. Jeśli kobieta postawi na dokonanie korekty poprzez dobór bielizny, warto jest wziąć pod uwagę kilka czynników. Na pewno jednym z nich jest określenie partii ciała, na której zależy nam na zamaskowaniu lub wyeksponowaniu. Jeśli natomiast postawimy na zatuszowanie niedoskonałości np. brzucha, warto jest kupić majtki z wyższym stanem lub takie wyszczuplające, które doskonale ściągną oraz wygładzą boczki naszego ciała.

Dobór materiału bielizny

Dobierając bieliznę dobrze jest się skupić na doborze takich majtek czy biustonoszy, które pozwolą cieszyć się komfortem w czasie noszenia. Wiele kobiet podczas wybierania bielizny kieruje się tym co wpadnie im w oko, a często okazuje się potem, że po praniu czuć w nich dyskomfort. Sztywne oraz przyciasne majtki mogą przynieść niepożądane efekty w noszeniu, dlatego dobrze jest kupić bieliznę, która jest wykonana z dobrej jakości tkaniny.