Menu

Dobre podtrzymanie biustu

Źle dopasowany biustonosz może powodować ból kręgosłupa, piersi, a nawet sprzyjać powstawaniu wad postawy. Nie chodzi tylko o rozmiar, który często ciężko jest dobrać ze względu na nieujednoliconą rozmiarówkę, ale również o fason. Dowiedz się, jak wybrać biustonosz idealny, który podkreśli sylwetkę i odpowiednio podtrzyma piersi.

Dobór rozmiaru

Rozmiary biustonoszy składają się zazwyczaj z liczby i litery – liczba odnosi się do obwodu klatki piersiowej pod biustem, a litera do wielkości miseczki. Faktyczne wymiary w centymetrach odpowiadające danym rozmiarom różnią się w zależności od producenta, a czasem nawet od fasonu. Dlatego, o ile nie kupujemy już sprawdzonego modelu, biustonosze koniecznie należy przymierzać przed zakupem, nawet jeżeli porównamy swoje wymiary z tabelą udostępnioną przez producenta. W dobrych sklepach z bielizną możemy również liczyć na pomoc brafitterki, która pomoże nam dobrać rozmiar i krój odpowiedni dla naszej figury.

Przykłady nowoczesnych biustonoszy znajdziesz tutaj: https://intimiti.pl/biustonosze

Materiały i fasony

Do szycia biustonoszy najczęściej wykorzystuje się materiały z poliamidu, poliestru, bawełny i jedwabiu. O ile poliamid, szczególnie jeśli jest tylko w domieszce, ma jeszcze całkiem przyjazne dla skóry właściwości, tak nie warto kupować bielizn z poliestru. To sztuczne włókno w najmniejszym stopniu nie przepuszcza powietrza i nie odprowadza potu, przez co noszenie takiego biustonosza jest bardzo niekomfortowe i może nawet podrażniać skórę. Włókna naturalne i syntetyczne, takie jak bawełna, jedwab i wiskoza są przyjemniejsze w dotyku, bardziej trwałe i bardziej eleganckie.

Pozwól sobie na luksus

Dlaczego na biustonoszach nie warto oszczędzać? Ponieważ ich dopasowanie i jakość mają wpływ na nasz codzienny komfort. Źle dobrany biustonosz, który nie podtrzymuje odpowiednio piersi albo przeciwnie, zbyt mocno je uciska, może powodować ból kręgosłupa, ból piersi, a nawet sprzyjać powstawaniu wad postawy. Najważniejsze jest, aby nosić taką bieliznę, w której czujemy się swobodnie i nie przeszkadza nam nawet podczas wielogodzinnego noszenia.