Menu

Eleganckie buty męskie – na jaki fason postawić?

eleganckie buty

Wybierając buty męskie warto zwrócić uwagę nie tylko na ich cenę, kolor i rozmiar, ale również na fason, który w wielu przypadkach odgrywa kluczową rolę. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które modele obuwia męskiego są w dzisiejszych czasach najmodniejsze.

Boom na oxfordy

Jeżeli chodzi o eleganckie buty męskie to rekordy sprzedaży biją oczywiście oxfordy, które pasować będą nie tylko do starszych, ale również i młodszych Panów. W butach tego typu bez żadnego większego problemu będzie można wybrać się na ślub. Klasyczne oxfordy doskonale komponują się z garniturami, dzięki czemu można stworzyć oficjalny look. Na półkach sklepowych można znaleźć modele z prostym albo zaokrąglonym noskiem. Oxfordy posiadają skórzaną podeszwę i co najważniejsze nie mają żadnych dodatkowych zdobień. Warto postawić na modele wykonane z wysokiej jakości skóry licowej.

Derby i Sztyblety

Derby to bardzo eleganckie buty męskie, które są mniej oficjalne niż powyżej opisane oxfordy. Buty tego typu charakteryzują się zaokrąglonym lub kwadratowym noskiem. Większość modeli są sznurowane, chociaż można spotkać producentów, którzy oferują buty zapinane na klamrę. Sztyblety to z kolei buty, które posiadają nierozciętą cholewkę sięgającą ponad kostkę. Buty tego typu wyróżniają się także elastyczna gumką, która umieszczona jest po bokach. Dzięki gumce łatwiej i wygodniej jest wkładać buty na stopy. Sztyblety doskonale pasują do fraków i smokingów.