Menu

Jak dobrać odpowiedni pasek?

pasek

Pasek to od wieków nieodłączny atrybut mężczyzny. To od zawsze symbol statusu i zajmowanej przez właściciela pozycji. Przykładem mogą tu być pas rycerski czy noszony przez magnatów pas słucki. Współczesne paski męskie mają za zadanie utrzymać spodnie na odpowiedniej wysokości oraz dodać stylizacji smaku i elegancji. Pasek męski to dodatek niezbędny. Użyteczny i modny jednocześnie. 

Jak nosić pasek – podstawowe zasady

Pasek to poza butami, zegarkiem czy skarpetkami podstawowy dodatek do męskiego stroju. Dla mężczyzn pasek jest tym, czym dla kobiet wyrafinowane torebki czy biżuteria. 

pasek

Producenci oferują różnorodne typy męskich pasków. Paski klasyczne i paski casualowe. Paski minimalistyczne oraz bogato zdobione, z efektowną klamrą jak u gwiazdy rocka.    

Skórzane paski męskie takie jak tutaj to jednak podstawa zwłaszcza podczas spotkań oficjalnych. Do garnituru zdecydowanie należy założyć pasek skórzany. Najlepiej z naturalnej gładkiej skóry ze stonowanym zapięciem. Paski z klamrą, na której widnieje logo marki, raczej nie sprawdzają się w formalnych okolicznościach.

Jak dobrać pasek męski?

Po pierwsze pasek musi pasować do reszty ubioru. Zgodnie z zasadami kolor paska powinien korespondować z kolorem butów czy paskiem do zegarka. Idealnie, gdy wykonane są z takiej samej skóry. 

Pasek nie może być za długi, maksymalnie 15 cm dłuższy niż obwód w pasie. Należy zwrócić uwagę na szlufki w spodniach. Pasek musi do nich pasować idealnie. Dlatego tak ważna jest kolejność zakupu. Najpierw garnitur a dopiero potem dopasowany do niego pasek. 

Zawsze należy pamiętać o tym, że do garnituru i na wszelkie formalne okazje nosimy pasek skórzany. Paski z bawełny, lnu czy plecionej skóry nadają się na wyjścia nieformalne.

I na koniec kilka słów o przechowywaniu skórzanych pasków męskich. Nie można ich zginać i zgniatać. Najlepiej powiesić je razem ze spodniami w szafie.