Menu

Jak mężczyzna powinien dobrać rozmiar bluzy?

Dobór i kupno ubrań przez mężczyznę nie zawsze jest dla niego proste. Bardzo często popełniamy błędy stylistyczne, które negatywnie wpływają na nasz wizerunek. Jak dobrać odpowiednią męską bluzę tak, aby była naszym atutem?

Istnieje przekonanie, że jeśli facet wie, jaki ma rozmiar ubrania – to powinien kupować rozmiar albo kilka mniej, aby było dobrze dopasowane.

Najważniejsza kwestia. Wielu facetów wchodzi do sklepu z ubraniami, bierze pierwszą lepszą rzecz i o ile jakoś w nią wejdzie, to dokonuje zakupu. Nie bójmy się poświęcić więcej czasu na dobór ubrania. Przymierzalnie i ekspedientki nie gryzą. Jeśli nasze założenie stylistyczne zakłada, że kupimy za dużą bluzę męską – to w porządku. Natomiast jeśli kupimy za duży rozmiar nieświadomie, to będzie on wisiał na nas jak worek na ziemniaki.

Za duże ubrania kupuje się dzieciom, które wciąż rosną, ale nie dorosłym ludziom. Jeśli mamy więcej ciałka to dopasowanie odpowiedniej bluzy męskiej odejmie nam parę kilo. Wystrzegajmy się natomiast zbyt ciasnego ubrania w takim wypadku.

Nie bójmy się dopasowanych ubrań! Takie ubranie świadczy o tym, że ubieramy się z głową, dbamy o siebie i przykładamy uwagę do detali, jesteśmy dobrzy w tym, co robimy. Przecież nie chcemy mieć metki niechluja. Jeśli się na tym nie znamy, zdajmy się na pomoc ludzi, którzy nam pomogą: sprzedawca, znajomy, dziewczyna czy siostra.