Menu

Jak się ustrzec kontuzji – wybór obuwia

Nie ma wątpliwości co do tego, że największym utrapieniem dla wszelkiego typu sportowców są powtarzające się kontuzje. Wydaje się, że nie ma skutecznego przepisu na to, jak ustrzec się kontuzji. Jednakże, są pewne wskazówki, których przestrzeganie sprawia, iż pojawiają się o wiele rzadziej.

Obuwie podstawą bezpieczeństwa

Wydaje się, że nie do przecenienia jest kwestia odpowiednio dobranego obuwia. Chodzi tu między innymi o to, aby kupować solidnie wykonane, wyposażone we wszelkie systemy bezpieczeństwa i komfortu buty znanych firm. W przypadku butów marka ma olbrzymie znaczenie, gdyż jest potwierdzeniem jakości butów. Zdecydowanie bezpieczniej można się czuć, gdy na nogach ma się buty new balance kupione w CitySport, niż przypadkowe trampki z bazaru.

Jednakże, liczy się nie tylko to, czy posiada się buty NB, czy też innej firmy. Każde buty mogą być nieodpowiednie, jeśli nie dobierze się odpowiedniego rozmiaru. Zbyt duże buty stanowią olbrzymie niebezpieczeństwo. Chodzi tu zarówno o ich długość jak i szerokość. Wiele osób zapomina o tym, że każdy ma nieco inną grubość stopy. Należy zwracać na to uwagę wybierając odpowiednie buty new balance męskie. Za szeroka cholewa buta powoduje niestabilność kostki co prowadzi do jej licznych urazów.

Jeśli buty są natomiast zbyt małe raczej nie stanowią ryzyka, jeśli chodzi o prawdopodobieństwo kontuzji. Jednakże, również nie są dobrym wyborem, gdyż jeśli uciskają stopę to po prostu uniemożliwiają one jakąkolwiek aktywność z racji wielkiego dyskomfortu jaki się odczuwa.