Menu

Jak w odpowiedni sposób dobrać okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne to prawdziwy must have każdej stylizacji, nie tylko tej eleganckiej, ale przede wszystkim streetwearowej. Moda uliczna, styl młodzieżowy żądzą się swoimi prawami, nie wszystkie dodatki pasują do takiego ubioru, jeśli jednak chodzi o przeciwsłoneczne okulary, to nie może ich zabraknąć w żadnej stylizacji. W jaki jednak sposób dobrać takie okulary? Przede wszystkim powinny pasować nie tylko do danej stylizacji, ale również do twarzy danej osoby, dlatego też podczas zakupów należy zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Kształt twarzy
W pierwszej kolejności należy określić kształt swojej twarzy, ponieważ podczas doboru odpowiednich okularów obowiązuje pewna bardzo prosta zasada. Jaka? Chodzi po prostu o to, iż nie należy powtarzać kształtu swojej twarzy-żuchwy w kształcie okularów.

Brwi
Powinny być w całości widoczne, okulary nie powinny ich w ogóle zasłaniać. Nie należy wybierać okularów przeciwsłonecznych, które choć trochę zasłaniają łuk brwiowy, ponieważ powinien on być w całości widoczny.

Za duże, za małe
Bardzo często na ulicach można zauważyć źle dopasowane okulary przeciwsłoneczne, które są albo za duże, albo za małe. Jeśli oprawki odciskają się na skroniach to znak, iż są za małe. Jeśli natomiast oprawki odbijają się na policzkach, to jest to znak, iż niestety okulary są zbyt duże.