Menu

Jak wybrać kurtkę pikowaną damską?

Mimo że na rynku jest wiele modeli kurtek, to nie każda będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania i potrzeby. Jak wybrać kurtkę pikowaną damską? Czy ten model na pewno się sprawdzi?

Kurtka pikowana – zalety i wady

Kurtka pikowana to taki element garderoby, który powinien znaleźć się w szafie każdego z nas. Dlaczego? Jest to kurtka niezwykle uniwersalna, która prezentuje się efektownie bez względu na to, czy założymy ją do jeansów, czy zestawimy ją z bardziej elegancką stylizacją. Technika pikowania sprawia, że kurtka wygląda stylowo i lekko. Jest wykonana z kilku warstw materiału, niektóre modele damskich kurtek pikowanych są dodatkowo ocieplane, co daje naprawdę dobry komfort termiczny. Ten model kurtki jest dostępny w różnych odsłonach. Można na przykład zdecydować się na kurtkę w sportowym lub bardziej klasycznym stylu. Dostępne są też pikowane płaszcze, które wyglądają bardzo ciekawie w zestawieniu z sukienkami lub spódnicami. Ważne jest to, aby odzież wierzchnia była dopasowana do naszej garderoby, tylko wtedy nie będziemy mieć żadnych problemów z wybraniem ubioru przed wyjściem z domu.

Czy kurtki pikowane mają wyłącznie zalety? Niekoniecznie. Niestety niektóre modele takich kurtek mogą pogrubiać, dlatego, jeśli nie chcemy dodawać sobie kilogramów, warto decydować się na kurtki taliowane, które ładnie podkreślą nasze kształty i maskują mankamenty. Ważnym elementem w tym wypadku będzie miała długość kurtki, najlepiej zdecydować się taką, która zakryje nam pośladki. Dlaczego? Po prostu będzie nam cieplej i będziemy czuć się bardziej komfortowo.

Czym się kierować podczas zakupu kurtki na jesień?

Jesień potrafi być bardzo kapryśna, bo można liczyć zarówno na ciepłą, piękną pogodę, jak i ulewne deszcze oraz przymrozki. W tym wypadku ciepła kurtka to podstawa. Wybierając kurtkę pikowaną damską, należy wziąć pod uwagę jej krój oraz rozmiar. Nie może być za duża, bo nie będzie w stanie spełniać swojej funkcji, jaką jest ochrona przez zimnej. Z drugiej strony, nie należy decydować się także na kurtkę mocno przylegającą do ciała, gdyż może okazać się mało wygodna w codziennym użytkowaniu.

Kolejna bardzo ważna sprawa to wypełnienie kurtki, które musi dawać ciepło. Do niedawna najbardziej popularne były wypełnienia z puchu lub pierza, dziś technologia posuwa się szybko do przodu, dlatego można liczyć na nowoczesne wypełnienia syntetyczne, które są równie ciepłe. Jaka jest różnica pomiędzy kurtką z wypełnieniem syntetycznym a naturalnym? Przede wszystkim kurtka z wypełnieniem syntetycznym jest dużo łatwiejsza do utrzymania w czystości, bo można ją po prostu wyprać w pralce.

Sklep online czy stacjonarny?

Nieważne jest to, czy zakupy zrobimy w sieci, czy galerii handlowej. Ważne jest to, aby nasze zakupy były przemyślane. Im mniej rzeczy w szafie, tym lepiej dla nas oraz dla środowiska. Niestety trend na fast fashion sprawia, że przyzwyczailiśmy się do szybkiej wymiany odzieży na nową, co generuje bardzo dużo śmieci. Niestety branża tekstylna przoduje w ilości generowanych odpadów.

W sklepach internetowych ceny bez wątpienia będą dużo korzystniejsze niż stacjonarnie. Poza tym w sieci wybór asortymentu zazwyczaj jest dużo większy niż w sklepach stacjonarnych. Gdy wybrany model kurtki nie będzie spełniał naszych oczekiwań albo po prostu wybierzemy nieodpowiedni rozmiar, wówczas można po prostu zwrócić zakupy bez podania przyczyny. Branża e-commerce rozwija się bardzo szybko, konkurencja rośnie, dlatego przedsiębiorcy zapewniają nie tylko szeroki wybór produktów, ale także niezwykle konkurencyjne ceny.

Jak wybrać kurtkę pikowaną damską? Przede wszystkim trzeba dopasować ją do swoich potrzeb, figury, a także odzieży, jaką zazwyczaj nosimy. Dzięki temu będziemy mogli mieć pewność, że kupiona kurtka będzie używana, a nie będzie wisieć w szafie. Niestety wiele osób podejmuje decyzje zakupowe bardzo pochopnie, często działamy pod wpływem impulsu, tymczasem powinniśmy dokonywać bardziej świadomych, racjonalnych wyborów. W ten sposób nasze szafy nie będą pękać w szwach, a my będziemy szczęśliwsi bez nadmiaru rzeczy.