Menu

Jak wybrać męski szlafrok frotte?

Piękny szlafrok frotte to coś, bez czego nie możemy wyobrazić sobie domowego zacisza. Stosunkowo niedawno ta odzież była uważana raczej za relikt burżuazyjnej przeszłości, ale dziś ponownie cieszymy się popularnością tego produktu.

Jak wybrać styl męskiego szlafroka frotte?

Wiele zależy od stylu życia, jaki prowadzi dana osoba. Szlafrok męski jest oczywiście przeznaczony do noszenia jako codzienne ubranie domowe. Ktoś spędza dużo czasu w domu, w dodatku dość aktywnie — wykonując jakieś prace, poruszając się po mieszkaniu. A ktoś wraca z pracy późno w nocy i zakłada go tylko po to, by po kąpieli lub prysznicu posiedzieć godzinę przed telewizorem, albo poczytać książkę w wygodnym fotelu.

W pierwszym przypadku lepiej zastosować krótkie modele, w drugim — długie, dość gęste i puszyste rodzaje, dzięki którym będzie ciepło i przytulnie. Kaptur w każdym modelu nie będzie zbyteczny – dzięki niemu możesz szybciej wysuszyć włosy. Szlafrok, który zabiera się ze sobą do basenu, powinien być krótki, aby nie ograniczać ruchów. Jeśli jednak kupujesz szlafrok do wanny, zalecany jest zakup dłuższego modelu.

Na co zwracać uwagę przy wyborze?

Zanim kupisz szlafrok frotte, musisz zwrócić uwagę na jakość materiału. Jego gęstość może być różna. Oczywiste, że im gęstsza tkanina, tym więcej waży model. Z drugiej strony, tym dłużej będzie okres jego użytkowania i tym cieplejszy będzie produkt.

Musisz wybrać szlafrok według własnego rozmiaru, ale też możesz kupić rozmiar większy, niż potrzebujesz, dzięki czemu poczujesz się przytulniej. Radzimy również zwrócić uwagę na skład, główną kompozycją szlafroku frotte jest bawełna.