Menu

Jaką kurtkę zimową wybrać?

kurtka zimowa damska

To pytanie każdego roku wraca niczym bumerang wraz z przybyciem chłodniejszych dni. Ponadto rozwiązanie tego pytania wcale nie jest proste, gdyż istnieje wiele rodzajów takich kurtek i każda z nich ma swoje unikalne cechy. Jeżeli jesteśmy typem osób, który nie przepada za długim wybieraniem kurtek, wówczas warto zainteresować się klasycznymi egzemplarzami. Z drugiej strony, kiedy uwielbiamy wyróżniać się z otoczenia, możemy wybrać kurtki w żywych kolorach pokroju czerwonego. 

Damskie kurtki zimowe – co znajdziemy w sklepach?

W sklepach zarówno stacjonarnych, jak i internetowych znajdziemy mnóstwo kurtek zimowych damskich występujących w określonych długościach, kolorach czy fasonach (warto zajrzeć m.in. na https://yups.pl/pol_m_Odziez_Kurtki-i-Plaszcze_Kurtki-zimowe-262.html). Jeżeli jesteśmy typem zmarzlucha, to oczywiste jest, że będzie poszukiwać jak najcieplejszej kurtki i właśnie naprzeciwko nam staje zimowy płaszcz puchowy. Dzięki jego pomocy nawet nie odczujemy zimna w prawdziwe mrozy. Dla osób prowadzących aktywny tryb życia dedykowane są krótkie kurtki.

Jaki model wybrać?

Dość kluczowy pytaniem jest wybranie wariantu bez czy z kapturem? Kiedy nie przepadamy za czapkami, wówczas kaptur staje się idealną alternatywą. Z drugiej strony nie lubiąc kapturów, wystarczy rozejrzeć się za kurtkami z futrzanym kołnierzem. Dodatkowo modele z futerkiem prezentują się bardziej elegancko. Jednakże jedno jest zawsze pewne, mianowicie posiadając w szafie, kurtkę z futrzanym kołnierzem zyskujemy idealną alternatywę dla tradycyjnych długich płaszczy. Warto podkreślić, iż przede wszystkim kurtki powinny spełniać nasze oczekiwania.