Menu

Jakie farby są najlepsze do malowania skórzanych butów?

W dzisiejszych czasach większość prac związanych z naprawą i renowacją obuwia skórzanego zleca się doświadczonym szewcom. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że niewielkim nakładem siły można samodzielnie odnowić swoje ulubione buty. Aby tego dokonać niezbędna jest porządna farba do skóry i kilka cennych wskazówek.

Odnowienie obuwia

Zmiana koloru butów to doskonały sposób nie tylko na zaoszczędzenie sporej gotówki. Jak powszechnie wiadomo buty skórzane nie należą do najtańszych wydatków, dlatego też warto skorzystać z kompleksowego farbowania. Nawet najmniejszy defekt jest w stanie oszpecić cały wygląd butów, ale dzięki porządnej farbie do butów można szybko rozwiązać problem.

O czym należy pamiętać?

Barwniki zawarte w farbie do butów są bardzo mocne, dlatego też warto poświęcić nieco czasu, aby umiejętnie dobrać farbę do danego obuwia. Łatwiej jest zamienić kolor z jasnego na ciemniejszy niż odwrotnie. Nie można zapominać również o tym, że buty przed farbowaniem należy dokładnie przygotować. Oryginalna farba do skóry zazwyczaj może być stosowana tylko do jednego gatunku skór i tkanin. Warto także upewnić się, czy zamiast farby nie kupiliśmy zwykłego preparatu utrwalającego albo produktu, który jedynie odświeża dany kolor. W dzisiejszych czasach producenci oferują wysokiej jakości farby do skóry ekologicznej, zamszu i nubuku, dzięki czemu będzie można odświeżyć praktycznie wszystkie modele obuwia, które przechowuje się w szafie.