Menu

Klasyczne męskie buty derby – jak je nosić

dodatki męskie

Polacy zaczęli naprawdę interesować się stylem i modą męską. Coraz więcej panów wygląda zatem naprawdę rewelacyjnie, a ulice naszego kraju często już nie ustępują tym we Włoszech czy Wielkiej Brytanii. Doskonałe nawiązanie do mody w stylu angielskim to między innymi buty derby Patine, które są coraz częściej kupowane przez Polaków.

Eleganckie i ponadczasowe buty typu derby

Buty derby to buty wręcz perfekcyjne do tworzenia eleganckich stylizacji na co dzień, często utrzymanych również w stylu tak zwanej sportowej elegancji. Wywodzą się one z mody angielskiej, dlatego tak pięknie komponują się z ubraniami uszytymi z tkanin takich jak wełna, tweed, flausz, kaszmir czy sztruks. To obuwie, które trzeba zatem zestawiać z ubraniami szlachetnymi. Mogą to być rzeczy proste i minimalistyczne, ale powinny mieć naprawdę doskonałą jakość. To właśnie wtedy buty derby będą prezentowały się najpiękniej i stworzą idealną „kropkę nad i” męskiej stylizacji.

Komu pasują buty typu derby

Czy te eleganckie buty są odpowiednie dla młodego mężczyzny? Zdecydowanie tak. To obuwie nie tylko dla starszych i nobliwych panów, ale tak naprawdę dla każdego mężczyzny, dla którego ważny jest doskonały styl i świetna prezencja. To buty perfekcyjne dla mężczyzn lubiących nosić się w stylu vintage i retro, których ostatnio sporo w naszym kraju. Klasyczne buty typu derby są wręcz stworzone właśnie dla takich mężczyzn, którzy tworzą współczesne stylizacje, inspirując się dorobkiem mody sprzed lat.