Menu

Kombinezon na każdą okazję

Kombinezon jest jednoczęściowym ubraniem łączącym kobiecy top (określamy tym mianem bluzę lub koszulę, ogólnie górną część ubioru) oraz spodni. Dawniej kombinezon kojarzył nam się jako ubranie robocze, noszone przez pracowników fabryk. Dziś kombinezony to modowy hit a ich najnowsze kolekcje schodzą jak świeże bułeczki nawet mimo pandemii, która przecież ograniczyła handel. W tym artykule zajmiemy się więc zagadnieniem jakim są kombinezony damskie. 

Codzienne a gustowne – czyli kombinezony klasyczne

Istnieje grupa tak zwanych kombinezonów klasycznych. Są to kombinezony damskie idealne na wiele okazji, pasują więc nie tylko na zakupy czy szybki obiad w restauracji, ale też do pracy, na plażę czy na wyjście ze znajomymi. Tego typu ubiory są wygodne dzięki uniwersalnemu, delikatnemu krojowi i dobrym materiałom zastosowanym w ich szyciu. Dzięki odpowiednio dobranej długości zapewniają przewiewność są więc wprost idealne na lato czy ciepłą wiosnę. Jednym z przykładów tego typu kombinezonu jest kombinezon damski typu letniego. Liczne marki mają w ofercie tego typu kombinezony. W tym sezonie modne są szczególnie łagodne, stylowe kombinezony spinane paskiem materiałowym co nie tylko zapewnia wygodę, ale też dodaje kreacji elegancji. Warto by miały delikatny wzorek z czarnych, pionowych pasków. Jest to wzór, który w żaden sposób nie narzuca się ani nie drażni, paski są wszak neutralnym symbolem. Kombinezon letni delikatnie podkreśla kształty kobiety uatrakcyjniając je. Omawiany kombinezon występuje w kilku wariantach i różne firmy produkują go w różny sposób. Niektóre kombinezony letnie to kreacja z nogawkami zakańczanymi w połowie ud, lekko zwężanymi co uwydatnia talię i lekko uwypukla piersi. Występują jeszcze warianty luźne i mocno zwężane. Luźniejsze poleca się kobietom, dopiero pragnącym zmienić swoją sylwetkę, mającym problem z nadwagą. Taki luźniejszy kombinezon pozwoli ukryć niedoskonałości. Kombinezon mocno zwężany powinny nosić kobiety świadome swojej atrakcyjności i mające piękną, wyćwiczoną sylwetkę. 

Kombinezony wyróżniające

Jest grupa kombinezonów przeznaczonych po prostu do tego by wyglądać świetnie. Należy do nich kombinezon koronkowy. Kobieta z odpowiednio do swojej sylwetki dobranym kombinezonem tego typu bardzo szybko znajdzie zainteresowanie mężczyzn i stanie się królową imprezy czy wyjścia. Dlaczego kobieta akurat w takim ubiorze budzi duże zainteresowanie? Składa się na to wiele czynników. Przede wszystkim dekolt ułożony w szpic, lekko odsłonięty pokazujący kobietę jako odważną, nie bojącą się odkryć swoich atutów a zarazem nie pokazujący za dużo. Pozwala to odbierać kobietę zarówno jako odważną jak i tajemniczą i dyskretną a właśnie takie przeczące sobie postrzeganie zawsze przyciąga mężczyzn do kobiet. Kolejnym atutem jest taliowana konstrukcja kombinezonu, gdyż zwęża on się ku dołowi podkreślając kobiece biodra. Całość podkreślają koronki umieszczone w kombinezonie w różnych typach różnie, lecz najczęściej: na rękawach, ramionach oraz w dolnej partii kombinezonu. Całość w wyróżniających kombinezonach dopełnia i podkreśla zazwyczaj pasek spinający na brzuchu szycie kombinezonu. Zakup tego typu kombinezonu wart jest przemyślenia bo przecież warto mieć w szafie kreację, która przyciąga mężczyzn. 

Zaszalej mieszając style

Równie popularnym w tym sezonie zabiegiem jest stosowanie kombinezonów damskich kontrowersyjnych z granicy mody i różnych stylów. Efekt często jest ciekawy i wart opisania. Warto więc eksperymentować z kombinezonami powstałymi z połączenia długich spodni w typie dzwonów wraz z koszulką na ramiona. Efekt powstaje dość ciekawy a dopełnia go jeszcze pokrycie kombinezonu paskami w kolorze szaro niebieskim lub odcieniach zieleni. Kreacja tego typu to pomieszanie stylu marine z powracającą modą na spodnie dzwony. Dodatkowo często występują kombinezony z prostym dekoltem z falbanką w talii posiadające ściągacz z ozdobnymi trokami jak w stylowych piżamach. Do całości wkomponowano jeszcze dwie boczne, głębokie kieszenie. Efekt zaskakuje pozytywnie i z pewnością przyciąga wzrok mężczyzn. O popularności wśród kobiet nie trzeba przekonywać świadczą o niej choćby fakty –  coraz więcej sprzedaje się tego typu kombinezonów. Coraz częściej są też spotykane na ulicach.