Menu

Kopertowa, szmizjerka, a może tuba? – Jaka czerwona sukienka będzie najlepsza?

Czerwona sukienka to zawsze gwarancja, że zatrzymamy na sobie wzrok. Czerwień symbolizuje miłość, radość, pożądanie, a także odwagę i wrażliwość – jest więc idealnym kolorem dla tych kobiet, które są pewne siebie i wiedzą, czego chcą. Ponadto kolor czerwony pasuje praktycznie do każdej karnacji – trzeba tylko wybrać właściwy odcień. Jak wybierać czerwone sukienki?

Ciepłe i zimne tonacje 

Kolor czerwony to szerokie spektrum odcieni o różnej intensywności. Jeśli nie wiemy, jaki będzie dla nas najwłaściwszy, to warto kierować się odcieniem naszej karnacji – jeśli jest ona ciepła, to idealnie sprawdzą się nasycone czerwienie, np. amaranty. Jeśli nasza cera ma chłodny odcień, to lepiej zdecydować się na nieco łagodniejsze tonacje. Czerwona sukienka w tym stylu – https://intimiti.pl/czerwone-sukienki będzie pasować zarówno szatynkom, brunetkom, jak i blondynkom. Rude mogą wybrać odcień, np. ceglasty. Jak wybrać czerwoną sukienkę dla siebie? – Warto przymierzyć co najmniej kilka różnych odcieni czerwieni i wybrać taką sukienkę, w której czujemy się najlepiej. 

Czerwona sukienka – w jakim fasonie?

Kolejną ważną kwestią jest fason czerwonej sukienki. Pod tym względem warto kierować się takimi samymi zasadami, jak w przypadku innych sukienek, które zdarza nam się nosić. Najpewniejsze są jednak te kroje, które odznaczają się prostotą i skromnością w dodatki – kolor czerwony nie potrzebuje tak naprawdę nic więcej. Najbardziej bezpieczne fasony, to m.in. kopertowy, kształt litery A czy trapezowy – w takich krojach dobrze wygląda praktycznie każda figura. Kobiety o nienagannej figurze mogą pozwolić sobie na więcej – np. postawić na prostą, dopasowaną mini. 

Dodatki do czerwonej sukienki 

Również w dodatkach należy kierować się umiarem. Jakie buty najlepiej pasują do czerwonej sukienki? – Oczywiście numer jeden to szpilki lub sandały na wysokim obcasie, ale zimą można także pozwolić sobie na klasyczne, długie czarne kozaki na szpilce. Jeśli chodzi o kolory, to dobrze sprawdzi się czerń, granat czy beże. Czerwona sukienka idealnie będzie także współgrać ze złotą biżuterią.