Menu

Krótka historia butów adidas…

Buty to nieodłączna część naszego stroju. W przeciwieństwie do mieszkańców niektórych rejonów świata uznaliśmy, że noszenie obuwia będzie wygodniejsze i bardziej praktyczne. Jednak czasem obuwie staje się czymś o wiele więcej, niż zwykłą formą odzieży. Czasem staje się ono treścią życia a nawet jego filozofią!

Buty adidas – czyli lekcja historii!
Popularne adidasy pojawiły się w naszym kraju wraz z „przeciekami” z wrogiego i burżuazyjnego Zachodu. Okazało się, że można tam chodzić wygodnie i na sportowo. Dlatego w krótkim odstępie czasu moda na typowe, amerykańskie obuwie przeniknęła również i do nas sprawiając, że zaczęliśmy nosić je dosłownie wszędzie.

Fascynacja adidasem nie była zresztą czymś wyjątkowym. Na tym etapie (choć nieco wcześniej) cieszyło nas dosłownie wszystko: popularne relaksy, dresy z trzema paskami… Dziś na szczęście dużo pod tym względem się zmieniło. Buty adidas męskie stały się czymś zupełnie innym.

Czym dla Ciebie jest adidas?
Choć Adidas to sprawdzona, amerykańska marka, to jednak nazwą adidasy zaczęliśmy nazywać wszystko, co tylko rusza się na naszych stopach (nawet, jeśli jest to kiczowata podróbka tego co ze Stanów). Z biegiem czasu adidasy były do kościoła, na spacer, na wycieczkę po górach (o czym wielu miłośników adidasowych wycieczek boleśnie się przekonało), czyli… dosłownie wszędzie.

Tymczasem odzież Adidas nie jest niczym kiczowatym. Buty tej firmy to typowe obuwie sportowe (np do biegania). Niemniej nie nadaje się do chodzenia po trudnym i nierównym terenie