Menu

Krótka historia spodni dresowych…

Jeszcze w latach 90-tych, były one szczytem marzeń każdego Polaka. Dziś stały się – w wielu przypadkach – obrazem kiczu i dresiarskich środowisk. Czym jest dres i jaka jest jego historia?

Dresy męskie – obiekt pożądania

Na początku lat 90-tych gospodarka dopiero co żegnała się z komunizmem. Nic więc dziwnego, że Polacy, którzy po raz pierwszy zobaczyli zachodni dres, pokochali go praktycznie od razu. Jedną z grup która od samego początku zasymilowała ten rodzaj odzieży, były środowiska blokerskie. Nic więc dziwnego, że do dzisiejszych czasów w naszym umyśle panuje obraz typowego dresiarza w tzw „szelestach” z trzema paskami u boku.

Dres męski, czyli wychodzimy z szablonu

Tak zwane „szelesty” wyszły już dawno z mody. Teraz na rynek wchodzi prawdziwa bawełna. Jest ona też przykładem tego, że typowy, nieco kiczowaty produkt może w przyszłości przenieść się w inny, znacznie lepszy wymiar. Teraźniejsze spodnie dresowe męskie to raczej sportowa część garderoby, którą można zabrać ze sobą na jogging, siłownię, a także na spotkania typowo towarzyskie.

Uwaga na podróbki

Niestety dres to nie tylko wysokiej klasy odzież sportowa i „szelesty”. To również odzież bawełniana, która jest czymś pomiędzy jednym i drugim. Nic więc dziwnego, że często spodnie dresowe są nadal krytykowane za swój specyficzny, kiczowaty design.

A szkoda, bo spodnie dresowe dla mężczyzn to część garderoby charakteryzująca się ogromnymi możliwościami. Świadczy o tym popularność spodni dresowych wśród wielu holywoodzkich aktorów.