Menu

Kupowanie ubrań w sieci – czy to jest bezpieczne?

Robienie zakupów odzieżowych w sieci kusi zwłaszcza kobiety (choć panowie doceniają wygodę takiego rozwiązania), gdyż dzięki internetowym zakupom mogą kupować więcej, szybciej i znacznie taniej. Rozwiązanie to jednak nie jest wolne od zagrożeń, wobec czego budzi sporo obaw. Jakich?

Kwestia oryginalności

Kupując w sieci markową odzież, można żywić obawy, czy wybiera się oryginalne produkty. Podróbki, zwłaszcza chińskie, nie są rzadkim zjawiskiem, a przez internet trudno jest ocenić oryginalność. Jakie jest rozwiązanie? Na miejsce zakupów trzeba wybrać sklep internetowy z odzieżą damską tego rodzaju, a nie aukcje prowadzone przez prywatnych sprzedawców. Poza tym przecież zawsze zakupiony produkt można zwrócić – nie jest to kwestia regulowana przez sprzedawców, a przez prawo.

Co z rozmiarem?

Nawet jeśli dobrze zna się noszony przez siebie rozmiar, rozsądnie będzie sprawdzić wymiary, które podawane są zwykle przez wszystkie sklepy (wyjątkiem mogą być produkty uni). Jest to istotne zaś zwłaszcza wtedy, gdy kupuje się produkty zagraniczne – azjatyckie zwykle mają zaniżone rozmiary, a na przykład brytyjskie czy amerykańskie – zawyżone.

Jaki materiał?

Wymagające osoby zwracają też uwagę na jakość materiałową wybieranych ubrań. To jednak także nie jest problem. Mimo iż kupowanych na odległość produktów nie można dotknąć, można sprawdzić ich skład materiałowy – taka informacja także zawsze jest podawana. Zapraszamy na https://lacoco.pl/