Menu

Kurtka ramoneska – odzież dla każdego

Praktyczne i wygodne wierzchnie odzienie koniecznie musi znajdować się w szafie każdej kobiety. Niezwykle piękne oraz oryginalne są ramoneski damskie Dstreet.pl. Skórzane modele już dawno przestały być jedynie elementem rockowych stylizacji.

Od pewnego czasu kurtki te noszone są przez kobiety preferujące różne style w modzie, począwszy od tych bardziej odważnych, aż po klasyczną elegancję.

Każda typowa ramoneska damska powinna posiadać dwie klapy, asymetryczny zamek oraz dodatkowe zdobienia w postaci różnych ćwieków, dżetów lub też wyróżniających się w tle zamków kieszeni.

Kiedy pojawiła się kurtka ramoneska ze skóry?

Prototyp tego rodzaju kurtki powstał w 1928 roku, natomiast  czasy jej największej popularności przypadają na okres nieco późniejszy i wówczas to była przeznaczona wyłącznie dla motocyklistów.

Niemniej z czasem projektanci mody znacznie zmodyfikowali jej wygląd i obecnie w sklepach odzieżowych  można kupić różne kurtki ramoneski po które to z chęcią sięgają nie tylko właściciele motorów, ale także fashionistki.

Dla kogo jest odpowiednia ramoneska?

Damskie ramoneski coraz częściej znajdują się w szafie wielu kobiet. Chętnie sięgają po nie tylko młode dziewczyny słuchające rocka oraz fanki ponadczasowej elegancji. Ramoneska jest elementem garderoby, pasującym zarówno do szykownej kobiety, jak i trendsetterki, która miksuje ze sobą różne stylistyki, takie jak na przykład punk, glamour oraz minimalizm.

To wciąż modne odzienie wierzchnie nadaje się dla każdej osoby, która dobrze się w nim czuje. Perfekcyjnie sprawdza się w roli kurtki wiosennej, ale też przejściówki w okresie przedwiosennym czy późną jesienią.