Menu

Kurtka zimowa – jak wybierać?

Zima nadchodzi wielkimi krokami, najwyższy czas zaopatrzyć się w ciepłą, wygodną kurtkę zimową. Choć w sklepach nie brakuje tego typu okryć wierzchnich, to wybór jest tak duży, że może okazać się to trudniejszym zadaniem, niż przypuszczaliśmy.

Kompletowanie garderoby na zimę jest trudne, ponieważ odzież powinna być nie tylko stylowa, ale przede wszystkim ciepła. Trudno stworzyć stylizację, która będzie zarówno elegancka, jak i funkcjonalna. W obecnych trendach znajduje się dużo płaszczów, kożuchów, futer oraz kurtek puchowych. Najwygodniejsze i najcieplejsze będą zdecydowanie puchówki, to kurtki młodzieżowe z Preorder, chociaż noszą je wszyscy bez względu na wiek. Taką kurtkę można założyć praktycznie do wszystkiego, chociaż nie jest to fason odpowiedni dla osób, które chcą podkreślić swoją sylwetkę. Kolejnym trendem tej jesieni i zimy są sztuczne futra, to propozycja bardziej elegancka, ale równie ciepła. Futro jest na tyle charakterystyczne, że bez względu na to, czy założymy do niego dresy, czy wieczorowa suknię będzie wyglądać dobrze. Wiele osób pozostaje wierna płaszczom i w zasadzie nie ma się czemu dziwić, bo są bardzo eleganckie, a dobrze skrojone doskonale podkreślają talię. Na uwagę zasługują też parki, które idealnie sprawdzą się na co dzień.

Jeżeli chodzi o kurtki zimowe męskie, to wybór jest równie szeroki. Panowie zazwyczaj stawiają na wygodę, więc parki czy puchówki będą bardzo dobrym rozwiązaniem. Na większe wyjścia, warto wybrać płaszcz, posiadanie wysokiej jakości płaszcza to podstawa, nie powinno zabraknąć go w żadnej męskiej szafie.