Menu

Męskie kurtki zimowe

„Zimowy” Pan, podobnie jak „zimowa” Pani, powinien być równie elegancki.
Elegancja przeważnie nie idzie w parze z ciepłem, ale odpowiednia kurtka zimowa, idealnie dobrana do sylwetki, stanie się niezbywalną częścią ubioru nowoczesnego mężczyzny.

Rodzaje męskich kurtek zimowych
Męskie kurtki zimowe łączą w sobie szyk, prostotę kroju i funkcjonalność. W nadchodzącym sezonie zimowym, najmodniejsze kurtki męskie, to długie, o kroju płaszcza, dwurzędowe, z wełnianą odpinaną podszewką i kapturem. Taka kurtka jest najodpowiedniejsza do okrycia eleganckiego garnituru.

Innym modnym krojem jest kurtka o długości do bioder, skórzana i ocieplana, znakomicie nadająca się do wyjścia na świąteczny spacer w pogodny dzień. Skóra dobrze chroni od wiatru, a ocieplana podszewka da miłe uczucie przytulności.

Fason sportowy męskich kurtek zimowych zasadniczo nie zmienia się. Wszystkie maja przeważnie prosty krój, materiał wierzchni pikowany, zapięcia na zamki błyskawiczne, wypełnienie puchowe naturalne lub syntetyczne, kaptur, często odpinany, a produkowane są w wielu atrakcyjnych kolorach.

Kurtka parka – styl i wygoda
Najczęściej wybierane kurtki zimowe to parki. Są bardzo wygodne, o kroju dopasowanym do sylwetki, posiadające kieszenie zewnętrzne i wewnętrzne i odpinany kaptur. Parki łączą w sobie styl sportowy i elegancki. Sprawdzą się zarówno okrywając wytworną odzież jak i ubrania w stylu casual.

Dzięki ociepleniu, nawet bardzo niska temperatura nie będzie stanowić zagrożenia dla zdrowia.