Menu

Na co zwracać uwagę przy wyborze spodenek dresowych?

czarne spodenki dresowe - ilustracja

Każdy powinien mieć w swojej garderobie przynajmniej jedne dresowe spodenki tego typu. Bez nich po prostu trudno się obyć. Dobrze jest się zastanowić, na co trzeba zwrócić uwagę przy ich zakupie po to, by cieszyć się z niego. Co jest ważne?

Materiał spodenek

Spodenki dresowe męskie mogą być wykonane z różnego typu materiału. Bardzo często jest to oddychająca i delikatna bawełna, ale zdarzają się też ubrania z poliestru. Są to dresowe spodenki zaprojektowane z myślą o treningach i wysiłku fizycznym. Takie spodenki wprawdzie nie radzą sobie zbyt dobrze z odprowadzaniem wilgoci i wymianą powietrza, ale za to są bardzo wygodne i utrudniają przegrzanie się organizmu podczas wysiłku. Warto więc przed zakupem sprawdzić etykietę produktu i upewnić się, z jakiego materiału (lub mieszanki kilku różnych surowców) został on wykonany.

Długość spodenek

Krótkie spodenki dresowe mogą mieć różną długość. Najczęściej kończą się one tuż przed kolanem. Są jednak modele sięgające aż kilka centymetrów za kolano oraz takie, które kończą się połowie uda. Przy zakupie warto sugerować się długością nogawki lub też przymierzyć spodenki po to, by nie mieć nieprzyjemnej niespodzianki. Krótsze spodenki są doskonałe do relaksu i odpoczynku podczas upalnej pogody. Te odrobinę dłuższe doskonale sprawdzają się podczas uprawiania sportu. Spodenki dresowe do kolan nie utrudniają poruszania się i zapewniają maksymalny komfort podczas biegów, gry w piłkę, jazdy na rowerze… czy nawet prac ogrodowych. To świetne spodenki na lato i ciepłą wiosnę.