Menu

Na co zwrócić uwagę, kupując buty sportowe?

Zakup obuwia sportowego to niełatwe zadanie. Ważne jest, aby zwrócić uwagę nie tylko na design. Buty powinny być przede wszystkim wytrzymałe, a także posiadać odpowiednie parametry. Dzięki temu posłużą nam znacznie dłużej, niż przez jeden sezon.

Konsekwencje źle dobranych butów

Oczywiście buty sportowe możemy kupić w niemal każdym sklepie. Warto jednak pamiętać, że wiele modeli przeznaczonych jest do użytkowania rekreacyjnego. Oznacza to, że sprawdzą się na co dzień, ale podczas uprawiania sportu już niekoniecznie. Przede wszystkim nie chronią naszego zdrowia. Nieodpowiednio wyprofilowane i niestabilne buty narażają nas na bolesne kontuzje.

Czy buty sportowe muszą być drogie?

Oczywiście, że nie. Z pewnością znajdziemy świetne i tanie buty sportowe, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania. Sprawdź nie tylko najpopularniejszych producentów, ale również mniej znane marki. Często jakość produktów jest bardzo zbliżona, a Ty możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Ważne jest, aby but utrzymywał stopę w stabilnym położeniu, a także gwarantował odpowiedni poziom amortyzacji. Wkładka powinna dopasowywać się do stopy. Dobrze, jeśli materiał, z którego wykonane jest obuwie posiadał właściwości antybakteryjne. Dzięki temu unikniemy nadmiernej potliwości, a także nieprzyjemnego zapachu po intensywnym treningu. Pamiętaj również o odpowiednim czyszczeniu. Raczej nie wrzucaj butów do pralki, gdyż może to negatywnie wpłynąć na ich stan.