Menu

Na jaką porę roku sprawdzą się bluzy damskie z kapturem?

stylizacja z bluzą damską z kapturem

Bluzy damskie to ubrania niezwykle uniwersalne. Znajdują się w większości damskich szaf. Noszą je kobiety w każdym wieku i o każdym guście. Przy jakiej pogodzie najlepiej sprawdzają się damskie bluzy z kapturem? Na jakie pory roku zostały one zaprojektowane?

Jesień

Bluza damska z kapturem to wymarzone ubranie na jesień. Bluzę można założyć na koszulkę lub cienką bluzkę z długim rękawem. Jeśli jesienna pogoda dopisze, to bluzę można ściągnąć i schować do torebki. Jednak, kiedy zrobi się zimno, to dodatkowa warstwa odzieży będzie nieoceniona. Warto zwrócić szczególną uwagę na bluzy z kapturem, ponieważ umożliwiają one zasłonięcie głowy. W razie nagłego deszczu pozwoli on na ochronę fryzury, nawet jeśli parasola nie ma pod ręką. Bluzy z kapturem można też ubierać pod jesienne kurtki. Daje to dodatkową warstwę cieplną oraz pozwala na używanie kaptura nawet gdy nie ma go w samej kurtce.

Wiosna

Bluza z kapturem damska jest świetną alternatywą dla lekkich kurtek. Można nosić ją wiosną, gdy mrozy już ustąpiły. W tym okresie wiele pań sięga po cienkie płaszcze albo lekkie kurtki. Niemniej dopasowanie ich do stylizacji bywa trudne. Najczęściej nie pasują one do sportowego looku oraz nie zapewniają wystarczającej swobody ruchów. Nie ma możliwości, by w płaszczu biegać lub jeździć na rowerze. W tym wypadku większość pań sięga po prostu po bluzę damską z kapturem. Zapewnia ona niezbędne ciepło, ale przy okazji jest bardzo wygodna. Z pewnością też jest bardziej użyteczna, niż kurtki sportowe, które dość trudno zestawić z codziennymi ubraniami.