Menu

Najlepsze stylizacje z męskimi dresami

męskie dresy

Przez wiele lat dresy męskie kojarzyły się głównie z treningami na świeżym powietrzu lub z wizytami na siłowni albo ze strojem domowym, w którym odpoczywało się po intensywnym dniu w pracy. Już od kilku sezonów różne marki i domy mody prześcigają się w projektowaniu coraz wygodniejszych wersji tego stroju, który stał się idealnym outfitem do pracy i na uczelnię.

Jak tworzyć stylizacje z dresami męskimi?

Wielu panów, w różnym wieku, zastanawia się, jak stylizować dresy męskie, aby wyglądać perfekcyjnie i stylowo. Najlepszym wyborem będą modele z prostymi nogawkami i lampasami. W wersji klasycznej mogą również być proste lub ze ściągaczami na końcach nogawek. Najpopularniejszymi dresami są modele w klasycznych kolorach, takich jak czerń, granat, szary i grafitowy. Panowie, którzy lubią zwracać na siebie uwagę, postawić mogą na modele w neonowych mocnych barwach, najlepiej w kontrastowych. Idealnie wyglądają także mężczyźni w kompletach dresowych mieszanych, np. jasna góra i ciemny dół.

Jakie buty będą idealne do męskich dresów?

Do dresowych stylizacji idealne są przede wszystkim buty sportowe, czyli klasyczne sneakersy i trampki. Obecnie preferuje się także obuwie takie jak klapki lub buty sznurowane za kostkę. W zimie idealnie wyglądać będą trapery i buty w stylu wojskowym, z grubą podeszwą. Natomiast spodni dresowych nie powinno się nigdy łączyć z eleganckimi półbutami, mokasynami i sztybletami, czyli z butami zakładanymi do garnituru.

Rodzaje bluz dresowych

W sprzedaży dostępnych jest wiele różnych fasonów bluz dresowych. Mogą być one wkładane przez głowę, rozpinane, zapinane na zamek błyskawiczny, z kapturem lub z okrągłym ściągaczem przy szyi. Najlepszym wyborem będą te, które stanowią komplet ze spodniami, ponieważ mają identyczny kolor i materiał. Jeśli nie jest możliwe kupienie gotowego zestawu trzeba tak połączyć te dwa elementy garderoby, żeby wyglądały niemal identycznie. Warto postawić na jeden wzór, od stóp do głów, ponieważ jest to obecnie najmodniejszy trend.
Do spodni dresowych pasują nie tylko bluzy. Można je łączyć również z koszulami flanelowymi w kratkę, z jeansowymi lub z nieco elegantszymi modelami. Unikać należy koszul z krótkim rękawem.

Kurtki i inne dodatki do dresowych outfitów

Bardzo modne są połączenia dresowych kompletów z kurtkami bomberkami, z jeansową kataną, czy też militarną parką. Natomiast w zimie, do ocieplanych dresów, narzucić można duże puchowe kurtki lub narciarki. Ciekawym rozwiązaniem będą także skórzane ramoneski.
Dopełnieniem stylizacji będzie odpowiednie nakrycie głowy, czyli sportowa czapka z daszkiem, a także plecak, saszetka lub nerka, która pomieści telefon, klucze, portfel.

Z jakich materiałów uszyte mogą być męskie dresy?

Najpopularniejszym materiałem na męskie dresy jest bawełna. Jest to materiał naturalny, który pozwala skórze oddychać, zapobiega poceniu się. Niektóre modele mają domieszkę elastanu, dzięki któremu ubranie to idealnie układa się na sylwetce.
Męskie dresy uszyte mogą być z ortalionu lub poliestru. Jest to śliski i chłodny materiał, a ubranie z niego uszyte będzie idealne na treningi na świeżym powietrzu. Dresy mogą być również uszyte z weluru. Ubranie takie jest wygodne, ciepłe i idealne jako strój domowy.

Skąd wzięły się dresy?

Pierwsze spodnie dresowe uszyto już na początku lat dwudziestych ubiegłego wieku. Miały być wygodnym i przewiewnym strojem dla lekkoatletów. Od lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku komplety dresowe zaczęły pojawiać się coraz częściej na ulicach. W dwudziestym pierwszym wieku na stałe zagościły w popularnych domach mody, a różne marki zaczęły prześcigać się w tworzeniu coraz wygodniejszych i atrakcyjniejszych wersji tej odzieży. Dziś męskie dresy kupić można właściwie wszędzie, w markowych sklepach sportowych, w dyskontach handlowych i popularnych sieciówkach, a także w supermarketach. Poszczególne modele różnią się miedzy sobą nie tylko ceną, ale także jakością i trwałością materiału oraz zastosowanymi rozwiązaniami. Markowe dresy męskie mogą mieć np. system odprowadzania wilgoci.