Menu

Najpopularniejsze kroje damskich sukienek

Fasonów sukienek damskich jest naprawdę wiele. Niektóre oparte są na literach alfabetu, inne na figurach geometrycznych, jeszcze inne stanowią przykład alternatywnych rozwiązań. Dzięki odpowiedniemu dobraniu kroju sukienki damskie do swojej figury możliwe jest ukrycie niedoskonałości i podkreślenie wszystkich atutów, a są to sukienki firmy Yups. A jakie są najpopularniejsze kroje damskich sukienek?

Koło

Sukienka oparta na formie koła to znana wszystkim paniom „bombka”. Charakteryzuje się dopasowaną górą, często bez ramiączek oraz znacznie poszerzonym dołem. Będzie więc doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich kobiet o drobnych biodrach, ale także dla tych osób, które pod obfitym materiałem chcą ukryć zbyt masywne nogi.

Tuba

Jest to rodzaj sukienki bez ramiączek, zazwyczaj występuje w zdecydowanych kolorach. Fason tuby poleca się przede wszystkim paniom o mocno zarysowanej talii i kobiecych kształtach, które przyległa sukienka doskonale podkreśli. Nie będzie za to odpowiednia dla osób, które nie są pewne swojego ciała i wszystkich atutów sylwetki.

Princessa

Doskonale wysmukla sylwetkę, nadaje się więc dla wszystkich pań, które chcą ukryć zbyt masywne nogi, szerokie biodra czy wystający brzuszek. Dla princessy charakterystyczne są tak zwane francuskie cięcia, które doskonale układają się na sylwetce, czyniąc ją bardzo dziewczęcą.

Syrena

Takie sukienki damskie zazwyczaj możemy oglądać na czerwonych dywanach, jest to bowiem jeden z ulubionych krojów gwiazd. Eksponują biust, talię oraz biodra i rozszerzają się ku dołowi, który często wykonany jest z tafty, koronki lub aksamitu.

Empire

Krój ten wzorowany jest na modzie z okresu cesarstwa francuskiego. Występuje zarówno w długiej, jak i krótkiej formie, najczęściej w połączeniu z dekoltem karo lub w łódkę. Charakteryzuje się podwyższoną talią odciętą pod biustem i często przewiązaną wstążką. Sukienki empire doskonale ukrywają brak talii, szerokie biodra czy zbyt dużą pupę.