Menu

Najwygodniejsze ubranie w szafie – ponadczasowa bluza

Niektórzy ponad wszystko cenią sobie styl i elegancki wygląd, innym bardziej zależy na wygodzie. Czy można połączyć te dwa elementy? Czy bluzę można zestawić w eleganckiej stylizacji?

Bluza to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych fasonów odzieży na świecie. Ma wiele zalet, po pierwsze jest bardzo wygodna, można założyć ją praktycznie o każdej porze roku, co więcej świetne wygląda zarówno z dresami, dżinsami, jak i spódnicą czy sukienką. Oczywiście wybierając takie ubrania, nie można sugerować się wyłącznie ceną, ważne jest to, żeby bluza miała dobrej jakości materiał i była wygodna. Obecnie duży zainteresowaniem cieszy się odzież streetwearowa i nie ma się czemu dziwić, gdyż nie tylko ma ciekawe, niepowtarzalne wzory, ale jest bardzo dobra jakościowo. Decydując się na zakup bluzy, warto przejrzeć polskie marki streetwearowe. Dużym zainteresowaniem cieszą się na przykład bluzy mass denim polskiej firmy, która sprzedaje odzież naprawdę świetniej jakości.

Jak nosić bluzę?

Nie jest prawdą, że sportowe bluzy pasują wyłącznie do dresów czy dżinsów, co potwierdziło wielu projektantów mody, prezentując swoje propozycje na pokazach mody, gdzie zwykłe, bawełniane bluzy były zestawione z eleganckimi, wieczorowymi sukniami, czy spódnicami. Bluzy można nosić również jako element bardziej eleganckiej stylizacji, przy czym trzeba wiedzieć, w jaki sposób zestawić ze sobą poszczególne dodatki tj. buty czy torebkę. Obecnie wybór bluz jest duży, także można wybrać fason bardziej dziewczęcy, z ciekawym napisem, haftowanym wzorem lub oryginalnymi naszywkami. Ważne jest to, żeby bluzy były dobre jakościowo, aby nawet po kilkudziesięciu praniach prezentowały się, jak nowe.