Menu

Piżamy dziecięce — jak wybrać?

Dzieci, zwłaszcza małe, spędzają ponad jedną trzecią doby śpiąc. Jest to dość długi okres czasu, dlatego do wyboru piżamy dziecięcej należy podejść odpowiedzialnie i poważnie. Porozmawiajmy o tym, na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę.

Bezpieczeństwo

Dla piżamy należy wybrać naturalne tkaniny, z małym dodatkiem materiałów syntetycznych — 5-10%, ale nie więcej. W przeciwnym razie skóra dziecka nie będzie oddychać.

Należy zapytać sprzedawcę o certyfikaty jakości, zwłaszcza tych, którzy sprzedają je po raz pierwszy. Wykluczy to możliwość zakupu rzeczy, które mogą zaszkodzić dziecku.

Zwróć uwagę na to, jak mocno trzymają się małe produkty i elementy dekoracyjne, które mogą znajdować się na piżamie (naklejki, koraliki itp.). Najlepiej jest wziąć ubrania bez elementów dekoracyjnych.

Niezawodność

Piżamy dziecięce https://www.xoxoxo.pl/kategoria/dla-dziecka-pizamki z tkaniny powinny pozostać trwałe, zwłaszcza po wielokrotnym praniu. Wszystkie zapięcia, guziki, suwaki powinny być sprawdzone pod względem ich zamocowania i wszycia.

Komfort

Subiektywna cecha, i to jest bardzo trudne czasami, aby uzyskać wiarygodne informacje od dziecka o tym, czy wszystko mu odpowiada, czy ta czy inna rzecz jest dla niego wygodna. Ale można zwrócić uwagę na materiał — jeśli jest miękki i przyjemny w dotyku, dziecko będzie w nim szczęśliwe.

Dziecko powinno mieć możliwość wygodnego poruszania się w tej piżamie i wygodnego snu. Nie zapomnij o gumkach, które nie powinny uciskać rąk, nóg ani innych części ciała dziecka.

Moda i estetyka

Począwszy od około drugiego roku życia, dziecko może zacząć wykazywać zainteresowanie tym, jak rzeczy są szyte i co jest na nich przedstawione. Nie zapomnij zwrócić na to uwagi, a może nawet skonsultować się z nim przy wyborze piżamy.

Na przykład w odniesieniu do koloru, obrazów i wzorów, elementów dekoracyjnych. Pamiętaj jednak, że spokojne kolory i brak ostrych ozdób sprzyjają lepszemu zasypianiu dziecka.

Sezonowość

Pamiętaj o sezonowości piżam. Są lżejsze i są cieplejsze. Właściwy wybór zadecyduje o tym, jak wygodna będzie piżama dla Twojego dziecka, uchroni je przed hipotermią w chłodnym okresie lub odwrotnie — przed nadmiernym przegrzaniem w upalne dni.