Menu

Płaszcz męski zimowy – jaki kupić?

męski płaszcz kolor antracytowy

Wybór płaszcza męskiego zimowego wcale nie jest takim łatwym zadaniem, jak może się wydawać. Trzeba przejrzeć wiele propozycji, sklepów, poświęcić sporo czasu na to, aby znaleźć okrycie wierzchnie, które nie tylko będzie dobrze wyglądać, ale co ważniejsze będzie również trwałe i solidnie wykonane.

Płaszcz męski zimowy z wełny

Najlepiej sprawdzą się płaszcze męskie długie wykonane z wełny, oczywiście nie muszą one zawierać w 100% tego materiału, jednak dobrze byłoby, gdyby miały go w sobie jak najwięcej. Taki płaszcz nie będzie się mechacił, poza tym dobrze będzie trzymał ciepło. Dobrze sprawdzi się również poliamid, to materiał niezwykle sprężysty i wytrzymały, dzięki niemu ubranie ma dłuższą żywotność. Takie domieszki nie są złe, warto natomiast wystrzegać się akrylu oraz poliestru.

Musi być dopasowany

Wybierając płaszcz męski warto wziąć pod uwagę to, czy będzie służył nam wyłącznie jako element eleganckiej stylizacji tj. będziemy go nosić na garnitur, czy przyda się również na co dzień. Pamiętajmy, aby sprawdzić szerokość ramion oraz długość rękawów. To ważne, jeśli zamierzamy pod płaszczem nosić garnitur albo gruby sweter.

Odpowiedni kolor

Zazwyczaj płaszcze występują w stonowanych, klasycznych kolorach, takie prezentują się bardzo elegancko i ponadczasowo. Można wybierać spośród płaszczy męskich długich szarych, beżowych, zielonych, czarnych, granatowych. Oczywiście w tym wypadku liczą się przede wszystkim nasze upodobania, choć dobrze byłoby, aby płaszcz pasował do większości stylizacji oraz do innych elementów garderoby na przykład do butów.