Menu

Portfel damski jako niezbędnik w damskiej torebce

portfel damski

W dzisiejszych czasach każda kobieta posiada w swojej torebce portfel. Jest to jedno z akcesoriów, które pełni bardzo ważne funkcje. Przede wszystkim jest pewnego rodzaju opakowaniem. To w nim przechowywane są pieniądze. Pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów jest w stanie pomieścić pieniądze papierowe czyli banknoty oraz monety. Dodatkowo przechowywane są w nim karty płatnicze oraz ważne dokumenty np.: prawo jazdy, legitymacja oraz dowód osobisty.

Jakie są rodzaje portfeli damskich i czym się kierować aby wybrać odpowiedni?

Podczas wyboru portfela można kierować się przeróżnymi kategoriami. Portfele damskie są aktualnie dostępne w różnych wersjach. Topowi projektanci wychodzą naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom swoich klientek. Dzięki temu każda kobieta jest w stanie dobrać portfel spełniający jej wszystkie preferencje, niezależnie od jej gustu oraz charakteru. W trakcie wyboru w pierwszej kolejności brane są pod uwagę kryteria podstawowe takie jak kolor produktu oraz materiał, z którego został wykonany. Ważną kwestią jest jego kształt, wielkość oraz to czy spełnia on preferencje wizualne danej klientki. Dlatego na rynku dostępnych jest naprawdę wiele modeli.

portfel damski

Rodzaje portfeli damskich:

  •  Piórnik: zapinane są zazwyczaj dookoła tak zwanym zamkiem błyskawicznym. Cechują się sporą wielkościom. W środku takiego portfela można być zapinana kieszonka na monety oraz liczne przegrody i na banknoty, dokumenty oraz karty płatnicze. Zdarza się, że wewnątrz portfela jest przeźroczysta kieszonka na zdjęcia. Portfel typu piórnik jest wygodny i prosty w użytkowaniu. 
  • Składany: wśród składanych portfeli istnie szeroki wachlarz możliwości wyboru. Są to portfele o różnych rozmiarach, mogą być bardzo małe, a także duże – wielkością zbliżoną portfelom piórnikom. Portfele składane są zazwyczaj na dwie albo trzy części. Tego typu portfel powinien zmieścić się w kieszeni od spodni. Większe portfele składane przeznaczone są do noszenia w torebce bądź w plecaku. Portfele te charakteryzują się dużą pojemnością co sprawia, że są bardzo praktyczne.
  •  Kopertówka: to rodzaj portfeli, które swoim wyglądem przypominają torebki kopertowe. Sprawia to iż portfele te są wykorzystywane właśnie jak tego typu torebki. Zatem produkt spełnia sią jako dwa elementy akcesoriów modowych. Cechuje się dużą wręcz charakterystyczną wielkością oraz eleganckim wyglądem. Bywają częściowo rozkładane. Dzięki temu wewnątrz jest sporo miejsca na przechowywanie. Idealny dla kobiet, które nie lubią noszenia dużych torebek i ciężkich portfeli.
  • Bilonówki: to portfele, których głównym zadaniem jest przechowywanie bilonu, czyli monet. Zazwyczaj niewielkiej wielkości portfel składający się z jednej większej kieszonki na monety. Zapinane są najczęściej na zamek bądź na bigiel. Istnieją również wersje tego rodzaju portfela wyposażonych w dodatkową kieszeń na kilka banknotów lub kartę płatniczą.

Każdy z powyższych portfeli z pewnością spełni oczekiwania nawet bardzo wymagających kobiet. Podczas zakupu warto jednak dokładnie przemyśleć wybór. Odpowiednio dobrany i wysokiej jakości wykonania portfel może służyć nawet przez kilka lat. Zatem warto zdecydować się na markowy portfel damski. Portfele są częstym elementem garderoby wybieranym na zakup z przeznaczeniem jako prezent. Jeżeli nie znany się osobie kupującej styl i gust osoby, której prezentuje portfel warto zdecydować się na ekskluzywny skórzany portfel damski (https://messimo.pl/damskie-portfele,c203.html). Są one ponad czasowe, pasują niemal do wszystkiego oraz są wyjątkowo trwałe. Szeroki wybór modnych portfeli damskich można znaleźć w ofercie Messimo.pl.