Menu

Raj skejta

Jeśli jesteśmy zainteresowani jazdą na deskorolce i chcemy zakupić swój pierwszy sprzęt albo po prostu chcemy zaopatrzyć się w jakieś części do deski, to skierujemy swoje stopy (lub kółka) do skateshopu.

Deskorolki
To, co kręci każdego skatera to odpowiednia deska. W zależności od tego, co od niej oczekujemy i jakie mamy finanse, możemy wybierać w wielu modelach. Głównie uwagę należy skupić na rozmiarze deskorolki oraz na materiale, z jakiego są zrobione: kółka, trucki, śruby (kingpin) tak, żeby sprzęt wytrzymał długi czas.

Użytkowanie i naprawa
Bywa, że nawet najwytrzymalsza deska się złamię, jakaś część się zepsuję, lub zużyję. Szczególnie jeśli jesteśmy już zaawansowani w jeździe i wykonujemy sztuczki na rampach itd. Skateshop będzie mógł nam pomóc naprawić sprzęt lub udostępni nam do sprzedaży części zamienne takie jak blat deski. Jeśli jesteśmy majsterkowiczami, to sami będziemy mogli z powrotem powołać do życia naszą deskorolkę.

Buty na deskę
Dobór odpowiedniego obuwia do jazdy na deskorolce jest bardzo ważny. Podeszwa musi być wytrzymała, bo wierzchnia warstwa deskorolki jest pokryta materiałem, który zapewnia lepszą przyczepność buta do deski, ale też szybciej ściera jego podeszwę. Szeroki but zapewni nam lepszą kontrolę nad deską. Oczywiście nie należy przesadzać z rozmiarem.