Menu

Skórzane rękawiczki męskie dla wymagających?

Zakup porządnych rękawiczek skórzanych nie jest trudnym zadaniem. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy chce się postawić na ekskluzywne rękawiczki z tzw. wyższej półki. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które rękawiczki męskie w dzisiejszych czasach uznawane są za najbardziej eleganckie i prestiżowe.

Rękawiczki ze skóry z renifera

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że skóra z renifera jest wykorzystywana do produkcji rękawiczek zimowych. Skóra z renifera jest nie tylko bardzo mocna, ale przede wszystkim może pochwalić się ładnym licem. Skóra może pochwalić się również dużą elastycznością i trwałością, dzięki czemu poradzi sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. W Polsce rzadko kiedy można spotkać ekskluzywne rękawiczki z tego materiału, a co gorsze osiągają one bardzo wysokie ceny.

Skóra z pekari

Najbardziej wymagające osoby powinny postawić na skórę z pekari. Jest to w chwili obecnej absolutne top jeżeli chodzi o eleganckie skóry na rękawiczki męskie. Najbardziej cenione są skóry pozyskiwane ze zwierząt przebywających w Peru. Warto wspomnieć o tym, że sprzedaż tej rzadkiej skóry jest bardzo ściśle monitorowana i aby kupić porządne rękawiczki niezbędne są odpowiednie certyfikaty CITES. Prawo do sprzedaży surowych skór posiadają jedynie Indianie, którzy zamieszkują rezerwaty na terenie Peru. Skóra z pekari jest bardzo miękka i aksamitna w dotyku. Wysoka cena wynika nie tylko z dużej rzadkości skóry, ale również z trudności w produkcji samych rękawiczek. Oryginalne rękawiczki z pekari mogą kosztować nawet 1000 zł.