Menu

Spodnie męskie z dziurami – dlaczego są tak popularne?

Moda młodzieżowa jest obecnie bardzo specyficzna. Osoby młode noszą całkowicie inne ubrania niż dorośli, stawiając często na luźny strój sportowy. W modzie męskiej wciąż królują jeansy, wśród których najbardziej znane i popularne są te z dziurami i przetarciami, pełniącymi funkcję ozdobną.

Funkcja ozdobna dziur i przetarć

To, że dziury, przetarcia i wszelkie umyślne uszkodzenia spodni pełnią funkcję ozdobną, wiadomo nie od dziś. Wcześniej tego typu elementy pojawiały się przede wszystkim w spodniach damskich, podczas gdy spodnie męskie były proste i pozbawione wszelkich dodatków wizualnych. Dziś jednak moda znacząco się zmieniła. Coraz popularniejsze stają się spodnie z dziurami męskie, mające również bardziej dopasowany krój. Noszą je głównie młodzi mężczyźni i nastolatkowie, i choć wciąż spotykają się z dużą krytyką, trzeba przyznać, że są one po prostu modne. Subtelne uszkodzenia świetnie pełnią funkcję ozdobną, lepiej niż jakiekolwiek inne dodatki.

 

Pokazywanie walorów sylwetki nie tylko u kobiet

 

Jeszcze do niedawna podkreślanie walorów swojej sylwetki było zarezerwowane wyłączenie dla kobiet, a mężczyźni którzy zakładali dopasowane ubrania spotykali się z dużą krytyką ze strony otoczenia. Obecnie jednak ta sytuacja ulega zmianie. Coraz więcej mężczyzn podkreśla swoją szczupłą lub umięśnioną sylwetkę, na co kobiety chętnie zwracają uwagę. Warto jednak pamiętać, że każdy ma swoje preferencje i prawo do własnego zdania. Są osoby, które dopasowane spodnie dla mężczyzn uważają za modne i niezwykle stylowe, podczas gdy innym ten typ odzieży zdecydowanie się nie podoba i uważają go za niemęski.