Menu

Spodnie typu bojówki

Spodnie z charakterystycznymi bocznymi kieszeniami to podstawa stylu militarnego. Choć w dalszym ciągu kojarzone głównie z wojskiem, mają swoich zwolenników zarówno wśród fanów militariów jak i zapalonych turystów oraz zwykłych wielbicieli swobodnych, miejskich stylizacji. Przez lata ewoluowały z elementu wyposażenia wojskowego do spodni codziennego użytku.

Z armii na ulicę
Szersza kariera bojówek rozpoczęła się w latach dziewięćdziesiątych w kręgach przedstawicieli kultury hip-hopowej.
Swoje początki męskie bojówki mają jednak w latach trzydziestych kiedy to wprowadzono je jako element umundurowania żołnierzy British Army.  Praktyczne boczne kieszenie, będące ich cechą charakterystyczną, szybko zyskały uznanie żołnierzy, głównie z uwagi na ich praktyczne zastosowanie. Pozwalały one bowiem na łatwe przenoszenie dodatkowego amunicji i drobnego wyposażenia. Wkrótce spodnie bojówki męskie trafiły także na wyposażenie armii amerykańskiej. Po drugiej wojnie światowej męskich bojówek zaczęły także używać inne armie.

Na imprezę i na biwak
Męskie bojówki to spodnie o bardzo uniwersalnym zastosowaniu. W dalszym ciągu stanowią podstawę umundurowania współczesnych armii. Fani militarnych rozrywek takich jak paintball czy ASG również chętnie sięgają po spodnie bojówki męskie. Popularne są także wśród producentów odzieży turystycznej. Bojówki idealnie sprawdzają się w aktywnościach typu outdoor. Niezależnie od tego, bojówki stanowią ważny element stylizacji streetwearowych. Zestawione z butami sportowymi, modnym t-shirtem czy bluzą, spodnie bojówki męskie idealnie nadadzą się na imprezę, czy zwykłe wyjście do kina czy luźne spotkanie na mieście.