Menu

Streetwear dla każdego

Streetwear jest stylem kojarzonym głównie z młodzieżą, ponieważ właśnie nastolatkowie najchętniej wybierają wygodne, ale wciąż modne ubrania. Chociaż kojarzy się ze swobodą, występuje w nim kilka elementów, które są wręcz obowiązkowe. Należą do nich głównie czapki typu snapback lub full cap.

Czapki z daszkiem
Najbardziej charakterystycznym elementem streetwearu, a także odzieży hip-hop są czapki z daszkiem. Wyróżnia je prosty daszek, w odróżnieniu od tradycyjnego, zaokrąglonego po obu bokach. Do wyboru mamy dwa najpopularniejsze typy okryć głowy: snapbacki z Preoder lub full capy, między którymi również występują różnice. Full cap to czapka z prostym daszkiem, nie posiadająca regulacji z tyłu. Obecnie jednak częściej spotykane są snapbacki, które posiadają możliwość zmiany obwodu, dzięki rzepom, metalowym klamrom lub plastikowym zapięciom. Zostały spopularyzowane, dzięki graczom baseball, ale szybko znalazły się w szafach wszystkich wielbicieli streetwearu. Takie czapki można nosić z daszkiem skierowanym do przodu lub tyłu, zależnie od upodobań.

Zestawy w stylu streetwear
Do czapek z daszkiem najbardziej pasują sportowe i casualowe stylizacje. Najczęściej zestawia się ze sobą T-shirty z nadrukami oraz jeansy, szorty lub spodnie dresowe. Można dodać również bluzę z kapturem lub typu crowneck, która nie jest rozpinana oraz nie posiada kaptura. Powszechnie noszone obuwie to trampki lub sneakersy. Bardziej eleganckim rozwiązaniem jest zestawienie snapbacka z codzienną koszulą, jeansami lub materiałowymi spodniami oraz mokasynami.

Czapki z daszkiem są najbardziej charakterystycznym elementem stylizacji, na którym można zbudować unikalny, hip-hopowy styl. Głównie z tego powodu, są tak chętnie wybierane przez młodzież i wszystkich innych zwolenników streetwearu.