Menu

Streetwear shop dla każdego fana kultury ulicznej

stylizacje streetwear

Historia ulicznego stylu sięga lat 70-tych zeszłego wieku i łączy w sobie elementy sportowego stylu z hiphopową kulturą. Ubrania reprezentowane przez tak zwany streetwear kojarzone niegdyś z niższymi klasami społecznymi, w dzisiejszych czasach stanowią inspirację dla wielu projektantów, a noszenie tego typu luźnej odzieży przez największe gwiazdy, nie tylko ze świata muzyki hiphopowej jest największym wyznacznikiem sukcesu mody ulicznej.   

Streetwear shop – charakterystyka asortymentu

Sklep hip-hopowy jest prawdziwym rajem dla miłośników wygody i minimalizmu. Odzież pochodząca z tego typu sklepów umożliwia wyrażenie siebie w nienachalny sposób, a funkcjonalność i niesztampowe projekty są decydującymi czynnikami, które wpływają na wybór ulicznych ubrań oraz przyciągają rzeszę osób, nie tylko ze środowiska hiphopowego. Bowiem obecność bluzy z kapturem w szafie, nikogo już nie zadziwia, a granica pomiędzy odzieżą pochodzącą ze streetwear shop, a jakąkolwiek inną ostatecznie została zatarta.

Ponadto hip-hop store jak jego nazwa wskazuje, dużą uwagę poświęca muzyce oraz autorom tego gatunku. To nie tylko źródło streetwearowej odzieży, ale i różnego rodzaju gadżetów muzycznych, w postaci płyt, plakatów czy książek, związanych z czołowymi artystami muzyki hip-hop. Jest to prawdziwa gratka dla fanów rapu, pozwalająca na całkowite zanurzenie się w owej kulturze.

Sklepy hip-hopowe w obecnych czasach

Kultura hip-hopowa bez wątpienia ma największy wpływ na kształtowanie mody ulicznej. Wiele aspektów zostało zapożyczonych od raperów, w tym charakterystyczne elementy garderoby, takie jak czapki z daszkiem, spodnie joggery, sneakersy czy nerki. Dodatkowo wiele marek oferujących tego typu odzież, założonych zostało przez muzyków hip-hopowych, co umożliwia utożsamianie się z ulubionym artystą i wsparcie jego działalności. Możliwość wyrażenia swoich poglądów z pomocą odzieży jest łatwiejsza, a zarazem jednoczy ze sobą różne grupy ludzi.