Menu

Sweter – męski niezbędnik

Męska garderoba nie może obyć się bez swetra. To dobry strój na luźne spotkania, a także na półformalne wyjścia, np. na co dzień do pracy.

Sweter dobry na każdą okazję

Jeśli chodzi o fasony z dstreet swetry męskie dostępne są jako wkładane przez głowę pulowery o różnych kształtach dekoltu, golfy, zapinane z przodu kardigany oraz dzianinowe bezrękawniki.

Najbardziej uniwersalnym rodzajem swetra jest pulower. Sprawdza się i w luźnej wersji z T-shirtem lub sportową koszulą i jeansami, a także chinosami. Będzie także dobry w zestawie z koszulą garniturową, marynarką i krawatem. W tym drugim, bardziej oficjalnym wydaniu, powinien być w kolorze stonowanym i o gładkiej fakturze. Do tego typu zestawów będzie również pasował klasyczny kardigan. Golf, dobry na chłodne dni, dopełni się z casualowymi spodniami oraz marynarką lub kurtką.

Ważna jest jakość

Należy pamiętać, iż o trwałości i jakości swetrów decydować będą materiały, z jakich jest wykonany. Warto wybierać te z naturalnych surowców – bawełny, wełny, a w droższych wersjach z kaszmiru i angory (dopuszczalny jest maksymalnie 20% domieszka włókien sztucznych), należy zaś unikać wyrobów z akrylu, które bardzo szybko tracą dobry wygląd.

Należy pamiętać, iż swetry z naturalnych surowców wymagają odpowiedniej pielęgnacji, o czym poinformuje instrukcja na metce.