Menu

Szczotki do butów – co warto o nich wiedzieć

Aby dokładnie wyczyścić swoje ulubione buty należy skorzystać z dobrodziejstwa trzech różnych szczotek. Jedna szczotka służy do dokładnego usuwania kurzu i większych zabrudzeń. Druga wykorzystywana jest do nakładania specjalnego środka czystości, a ostatnia do polerowania. Do nakładania pasty można skorzystać również z pomocy bawełnianej ściereczki.

Jaka jest najważniejsza szczotka?

Najważniejszą szczotką do butów jest oczywiście szczotka do polerowania, dlatego też warto postawić na produkt od renomowanego producenta. Do butów zamszowych, które po dłuższej przerwie ponownie powracają do mody doskonale sprawdzą się szczotki, które mają specjalne blaszki z kauczuku. Dzięki regularnemu szczotkowaniu można znacząco przedłużyć eksploatacją obuwia.

O czym należy pamiętać?

Inwestują w nową szczotkę do butów należy dowiedzieć się w jaki sposób odróżnić dobrą szczotkę od słabej. Złym wyborem jest szczotka do butów z włókna syntetycznego. Ich jedyną zaletą jest przystępna cena, ale niestety całkowicie nie nadaje się do pielęgnacji obuwia. Podczas szczotkowania włosie bardzo szybko się elektryzuje, przez co do obuwia przyciągany jest dodatkowy kurz. Pamiętać należy również i o tym, że sztuczne włosie może także zadrapań bardzo gładką skórę wierzchów. Dobra szczotka do butów to bardzo duży wydatek, ale jest to jedna z tych inwestycji, która szybko się zwróci. Zadbane buty są najlepszą wizytówką każdego mężczyzny, dlatego też nie można oszczędzać na szczotce.