Menu

Trendy sezonu

Nowy sezon stwarza idealną okazję do odświeżenia zawartości garderoby. Można się przy tym sugerować obowiązującymi obecnie trendami, bądź własnym gustem dotyczącym własnego stylu. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę?

Wzorzysty akcent

Absolutnym hitem obecnego sezonu jest powracający sprzed lat – zwierzęcy wzór. Może to być kultowa panterka, wężowa skóra lub inne tego rodzaju wzory. Ten silny akcent może dominować na koszulach, sukienkach czy spódnicach. Popularne są również dodatki pokryte zwierzęcym wzorem, takie jak apaszki czy szale.

Warto jednak mieć na uwadze fakt, że modna odzież dla kobiet z dominującym, zwierzęcym wzorem bardzo łatwo może wyglądać kiczowato. Tego rodzaju akcenty warto wykorzystywać podczas stylizacji w sposób rozsądny, aby nie stały się dominującym motywem każdego elementu garderoby. W przypadku tak charakterystycznych trendów reguła „mniej znaczy lepiej”, doskonale się sprawdza.

Lata 80

Ten trend przywodzi na myśl stylizacje Alexis z popularnej w tamtym okresie telenoweli, jaką była „Dynastia”. Elementy garderoby takie jak obszerne, dwurzędowe marynarki z bufiastymi ramionami, intensywne kolory, barwne getry czy masywne bransolety to doskonała inspiracja rodem z lat 80.