Menu

Wygodna piżama damska – jak wybrać najlepszą?

piżama damska

Wygodna piżama to niezbędny warunek dobrego nocnego wypoczynku. Szeroki wybór produktów sprawia jednak, że zakup odpowiedniego modelu może okazać się kłopotliwy. Czym więc kierować się przy wyborze piżamy damskiej?

Komfortowa piżama damska – z jakiego materiału?

Wybierając piżamę damską, warto zwracać uwagę przede wszystkim na materiał, z którego została uszyta. Bez względu na porę roku najlepszym zakupem będzie piżama damska z bawełny lub innej tkaniny z jej wysoką zawartością. Włókna bawełniane sprawdzają się idealnie w przypadku odzieży, która ma być wygodna i przyjemna dla skóry. Bawełniana piżama pozwoli skórze oddychać i z pewnością nie wywoła żadnych podrażnień. Wielbicielki bardziej lśniących tekstyliów mogą zdecydować się również na piżamy damskie bawełniane z dodatkiem satyny – takie mieszanki prezentują się pięknie przede wszystkim pod postacią kobiecych koszul nocnych. 

Krój piżamy damskiej, czyli jaka piżama na różne pory roku?

Piżama damska to szeroka kategoria strojów nocnych, pod którą kryją się:

piżama damska

– dwuczęściowe komplety z długim rękawem, na ramiączkach lub z krótkim rękawem oraz odpowiednio z długimi lub krótkimi spodenkami, 

– zmysłowe koszule nocne.

Krój piżamy warto dostosować do pory roku, wybierając odpowiednio zwiewne koszule nocne na lato oraz cieplejsze zestawy dwuelementowe na jesień czy zimę. Odpowiednio dobrana piżama damska zapewni wtedy właściwy komfort cieplny, a tym samym bardziej efektywny wypoczynek. Nie bez znaczenia jest także ogólny wygląd piżamy, dlatego ostatnim aspektem wyboru idealnego modelu powinny być takie cechy produktu, jak kolor, wzory czy wykończenie.