Menu

Wyjątkowe obuwie dla prawdziwych mężczyzn

Monki buty przez ostatnie kilka sezonów zyskały ogromną popularność wśród mężczyzn, którzy cenią sobie ubieranie w stylu eleganckimi.

Buty typu monki przez większość cenione są za to, że dają dużo swobody w trakcie ich noszenia.

Choć nie są uważane za buty najbardziej formalne, to jednak potrafią być doskonale zestawione z różnego typami ubrań. Ich czarna wersja z powodzeniem może zostać założona do typowo biznesowego zestawu , jednak tylko wtedy, kiedy w firmie nie obowiązuje odgórnie narzucany „dres code”. W głównej mierze te właśnie kolor decyduje czy monki buty – https://patine.pl/category/obuwie-klasyczne-monki będą pasować do danego zestawu. Przez większość użytkowników uważane są za bardzo funkcjonalne obuwie, pasujące praktycznie do wszystkiego.

Monku buty- rodzaje

Inna nazwa tych butów to Monk shoes, monkstrap shoes lub po prostu monki. Ich cechą charakterystyczna jest to, że zamiast typowych sznurówek posiadają jedną lub dwie klamerki, za pomocą których można je zapiąć.

Budowa butów typu monk

Tradycyjne monki kojarzone były z jednym paskiem (klamerką), lecz wraz z modą ich wygląd ewoluował, aż do momentu, kiedy zaprojektowano tzw. podwójne monki. I to właśnie od tamtej chwili wprowadzano coraz to unowocześnione modele butów monki, do czasu kiedy miały one nawet do czterech klamerek. Szał na te modele trwał krótko i dziś znów najpopularniejsze są znów buty z jedną lub maksymalnie dwoma klamrami.

Pojedyncze monki buty mają pasek, który w zasadzie jest prostopadły do podeszwy. Zwykle jest on też dużo szerszy niż paski w modelu podwójnym. Monki z jednym paskiem są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy w modzie cenią sobie minimalizm.

Monki z podwójnym paskiem przez wielu uważane są za wygodniejsze, ponieważ zdecydowanie lepiej dopasowują się do stopy. Ponadto dwa paski dają większe możliwości regulacji (dopasowania) butów.